CHP'nin Manisa adayı belli oldu

CHP'nin Manisa adayı belli oldu.11391
  • Giriş : 29.01.2009 / 18:35:00

CHP Manisa Belediye Başkan adayı olarak Özgür Özel'i gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Manisa milletvekili Şahin Mengü'nün katılımıyla il binası önünde düzenlenen törende, merkeze bağlı belde başkan adayları da açıklandı.

Törende partililere hitap eden Mengü, daha önce açıklanan Manisa Belediye Başkan adayının sağlık sebepleri nedeniyle çekilmesi üzerine parti yönetiminin, Manisa'nın yakından tanıdığı, iki dönem Eczacılar Odası Başkanlığı yapan Özgür Özel'i aday olarak belirlediğini söyledi.

Yapılacak seçimlerin sadece Manisa için değil, Türkiye için bir "karanlık" dönemin sonu olmasında büyük mücadele verdiklerini ifade eden Mengü, "29 Mart mahalli seçimleri, hepimizin alışageldiği belediye başkanlarının, il genel meclisi üyelerinin seçimi olmasının çok ötesinde, önümüzde bir erken genel seçimi tetikleyecek, Türkiye'de karanlıkların iktidarına son verebilecek yolun başlangıcı olabilir" dedi.

Özgür Özel de mevcut belediye yönetimini eleştirerek, "Sadaka belediyeciliği değil, sosyal belediyecilik yapacağız" diye konuştu.

Özel, adaylıktan çekilen Kadri Kocabaş için de "Yüreği yetti, ama etten yapılan kalbi yetmedi. Onu alkışlamanızı istiyorum. Çünkü CHP için sağlığını hiçe sayıp fedakarlık yaptı" dedi.

Törende Manisa merkez ilçeye bağlı kesinleşen 7 belde belediye başkan adayı da açıklandı. Aşağı Çobanisa'da Mustafa Malkoç, Karaoğlanlı'da Ramazan Çiçek, Muradiye'de Erdinç Yavaşlı, Sancaklı İğdecik'de Yusuf Bakar, Üçpınar'da Yasin Halat, Yağcılar'da Mustafa Çetin ve Yeniköy beldesinde de Halim Akan Belde Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*