CHP'nin tüzüğü A'dan Z'ye değişiyor

CHP'nin tüzüğü A'dan Z'ye değişiyor.11391
  • Giriş : 20.12.2008 / 13:40:00
  • Güncelleme : 20.12.2008 / 12:52:12

CHP pazar günü gerçekleştireceği kurultayda tüzüğünü ve programını baştan başa yenileyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP'nin yeni programında askerlik süresinin de sigorta kapsamına alınması öngörülüyor. YÖK'ün ve ÖSS'nin kaldırılması, her yoksul aileye "vatandaşlık hakkı ödemesi " adı altında yardım yapılması da yeni programda yer alıyor.
CHP'de olağanüstü kurultay öncesinde parti programına son şekli verilmeye çalışılıyor. Hem tüzük değişecek hem de 14 yıllık parti programı.

Program taslağı "21. yüzyılda değişim için pusula" adını taşıyor.

Edinilen bilgilere göre CHP programında askerlik süresinin sigorta kapsamına alınmasını öngörüyor. Buna göre devlet, silah altına aldığı herkesi sigortalayacak ve askerlik süresince de sigorta primini ödeyecek.

Programda yolsuzlukla mücadeleye de geniş yer ayrıldı. Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması öngörülüyor. Yolsuzluk ve kamu vicdanını yaralayan bazı suçların ise zaman aşımı kapsamı dışında tutulması da yeni programda yer alacak.

Ve sosyal hedefler...

Aile sigortası uygulamasına geçileceği belirtiliyor. "Her aileye sigorta, her yoksul aileye vatandaşlık hakkı ödemesi" adı altında yapılan düzenlemelerde, "sıfır açlık hedefine ulaşılacağı" kaydediliyor.

CHP yeni programında zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngörüyor. YÖK'ün ve ÖSS sınavının kaldırılması da yeni programda yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*