CHP'nin yeni genel merkezi 19 Mayıs'ta açılacak

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Söğütözü'nde inşası tamamlanan yeni genel merkezi Genel Başkan Deniz Baykal'ın da katılımıyla 19 Mayıs'ta açılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Sekreteri Önder Sav konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yeni Genel Merkez binamızın hem temelinin atılmasının, hem de hizmete açılışının 19 Mayıs tarihinde olması, bir rastlantı değil, bilinçli bir seçimdir" dedi.

Genel Sekreter Sav, açılış töreniyle ilgili olarak CHP örgütüne gönderdiği duyuruda, şu görüşlere yer verdi: "Yüce Atatürk'ün ve mücadele arkadaşlarının sürekli devrim ateşini yaktığı ulusal kurtuluş, bağımsızlık ve aydınlanma meşalesinin yola çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinden buyana onurlu mirası taşıyanlar olarak sorumluluklarımız, yükümlülüklerimiz bitmedi, artıyor. Ülkemizi, demokrasimizi, toplumumuzu bilinçli-bilinçsiz sıkıntıya sokan iç ve dış güçlere karşı Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini, demokratik laik hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü mücadelesini CHP ailesi olarak birlikte sürdürüyoruz. Önümüzdeki ilk genel seçimin hazırlıklarını, Cumhuriyet ve demokrasi mücadelemizi yeni binamızda yürüteceğiz. Bina açılışımızı halkımızla, örgütümüzle, Merkez Yönetim Kurulu, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyelerimizle, CHP'de geçmiş dönemlerde görev üstlenmiş, başarısına önemli katkıda bulunmuş parlamenterlerimizle halen milletvekili, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyesi olan arkadaşlarımızla birlikte bir bayram havası içinde gerçekleştirmek istiyoruz"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious