CHP'nin yönetim anlayışı mutlaka değişmeli!

CHP'nin yönetim anlayışı mutlaka değişmeli!.49312
  • Giriş : 03.02.2008 / 18:48:00

CHP Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç, CHP'nin mutlaka yönetim anlayışını değiştirmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Afyonkarahisar İl Olağan Kongerisi'nde konuşan Samsun Milletvekili Koç, CHP'de liderlik anlayışının halk ile buluşmadığını söyledi.

CHP'nin halkta karşılık bulmadığını dile getiren Koç, "Saygı ayrı, sevgi ayrı. Ama halk ile buluşmayan bir liderlik anlayışımız var. Örgütlenme modelimiz günün koşullarına göre yeni baştan ele alınmalı. Basit çıkar ilişkilerinin oluşturduğu örgüte, örgüt demek çok zor. Bu eleştirimi kimseyi hedef alarak söylemiyorum. Geneli söylüyorum. Kendi içinde yarış olduğu zaman örgüt çok aktif. Bunu Genel Başkan kendisi de söylemişti. Ama dışa dönük bir çalışma temposuna girildiği zaman eksik kalıyor. Çünkü ona göre bir örgütlenmemiz yok. Politikalarımızı gözden geçirmek zorundayız. Dünya gerçekleri ile yüzleşmek zorundayız" dedi.

Partililerin birbirine hesap vermek, çok çalışmak, birbirine güvenmesi, cesur olması ve kucaklaşmasını bilmesi gerektiğinin altını çizen Koç, CHP'nin bu değişimi yapacağına inandığını sözlerine ekledi.

CHP'nin kongre aşamasından geçtikten sonra kurultaydan daha da güçlenerek çıkacağını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek ise partililerden CHP'ye sahip çıkmalarını istedi.

Partililerden esen rüzgara göre değil, Atatürk'ün partisi CHP'ye oy vermelerini isteyen Genel Başkan Yardımcısı Özyürek, "Bu partinin sahibi sizsiniz. Biz hiç kimseyi dışlamıyoruz, gidin demiyoruz. Bizden ayrılanlar küçük hesaplar yüzünden ayrılıyor. Bu ocak herkese açık. Buyursunlar geri gelsinler" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious