CHP'den ağır eleştiri

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, hükümetin 'sınır ötesi operasyon yapabiliriz' açıklamalarına karşılık, "sınır ötesinde mantar tabanca bile patlatamazlar." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Milletvekilili Ersönmez Yarbay'ın sınır ötesi operasyona karşı çıkmasını değerlendiren CHP Antalya Milletvekili Özcan, Yarbay'ın AK Parti'nin kendi içindeki muhaliflerden biri olduğu için böyle bir açıklama yapmış olabileceğini söyledi.

Hükümetin herhangi bir operasyon yapamayacağını ileri süren Özcan, önceki hükümetin savunucusu olmadığını da vurguladı. "AK Parti yönetimi devraldığında terör olayları sıfır noktasındaydı. Ancak şu anda terör çığırından çıkmış durumda." diyen Özcan, "Şehitlere baktığımızda hepsinin gariban olduğunu görüyoruz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oğluna doğuda askerlik yaptırsın da görelim. Terör konusunda en çok konuşanlardan bir tanesi de Tansu Çiller'di. Ancak o da oğluna adeta villasında askerlik yaptırdı." şeklinde konuştu.

İki askeri kaçırıldı diye İsrail'in dünyayı yıkmasına rağmen AK Parti hükümetinin onlarca şehit verilmesine karşın olaylara seyirci kaldığını savunan Özcan, kendi iç sorununu çözemeyen AK Parti'nin arabuluculuk yapmak yerine terör olaylarını engellemesi gerektiğine işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious