CHP'li meclis üyesi kız mı kaçırdı?

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

CHP Seyhan ve Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi 54 yaşındaki Yusuf A.'nın kendisinden 34 yaş küçük bir kızı zorla kaçırdığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir markette kasiyer olarak çalışan Zehra Kaya'nın babası Şahin (51) ve annesi Ayşe Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı'na kızlarının kaçırılması ile ilgili yardımcı olunması için gittiklerini ve kendilerine yardımcı olunması için bir muhatap bulamadıklarını söyledi.

Şahin Kaya, kızının Toros Mahallesi'nde bir markette kasiyer olarak çalıştığını ve 30 Haziran Cuma akşamı Yusuf A. tarafından zorla kaçırıldığını iddia etti.

Kızının arkadaşlarının uzun süredir A.'nın kızına yanaşmaya çalıştığını söylediklerini aktaran Kaya, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını da belirtti.

Anne Ayşe Kaya da meclis üyesi A.'nın kızına daha iyi iş bulma umuduyla 15 gün önce arkadaşlık teklifinde bulunduğunu ve kızının bunu kabul etmediğini öğrendiğini söyledi.

Anne Kaya, kızının kaybolmasından sonra iki kez kendisiyle telefonda görüştüklerini ve 'meclis üyesi ile birliktemisin'sorusuna 'evet' cevabını aldıklarını anlattı. Kaya çifti kızlarının kendi rızasıyla kaçmadığını belirterek meclis üyesi A.'dan şikayetçi olduklarını söyledi.

Kaya ailesi 4 çocuklarından en küçüğü olan 20 yaşındaki Zehra'nın nereye gitse kendilerine mutlaka haber verecek yapıda olduğunu da vurguladı. Meclis üyesinin kaçırdığı Zehra ile Adana'da olduğu da öne sürüldü.

Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf A.'nın belediyedeki olağan meclis toplantılarına 3 gündür katılmadığı ortaya çıktı.

Son olarak dün yapılan meclis toplantısına A., mazeret dilekçesi gönderdi. CHP'li meclis üyesinin çalışma arkadaşları da olayı duyduklarını ancak arkadaşları ile yüzyüze veya telefonla görüşemediklerini ifade etti.

A.'nın evli olduğu ancak eşinden bir süre önce ayrıldığı iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious