CHP'li vekilden ilginç iddia

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kızılay'ın bölge toplantısında yaptığı konuşmada, ilginç bir iddiada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ensar Öğüt, 1868'den bu yana Kızılay'ı yıpratmak için kurulan birtakım dernek ve vakıfların olduğunu ve bunların da tek amacının Kızılay'ın gücünü dağıtmak olduğunu ve zayıflatmak olduğunu dile iddia etti.

Ardahan Halk Eğitim Merkezinde yapılan Türk Kızılayı Bölge Toplantısı'na CHP Milletvekili Ensar Öğüt'ün yanısıra AK Parti Ardahan İl Başkanı Kenan Altun, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Ardahan Valisi Murat Yıldırım, Kızılay bölge müdürleri ve bölge toplantısına misafir olarak davet edilen Ahmet Mete Işıkara katıldı.

Kızılay Ardahan Şubesi Başkanı Kemal Balcının açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali, Kızılay'ın Pakistan'daki çalışmaları ve İslamabad müftüsünün Türkler hakkındaki duygu ve düşüncelerini aktardı.

Daha sonra kürsüye CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt çıktı. Öğüt, dünyanın dört bir tarafına yardım ve dost eli uzatan gönüllü dernek ve vakıfları eleştirerek, Deniz Feneri ve benzeri derneklerin Kızılay'ı zayıflatmak için kurulan dernekler olduğunu ve tek amaçlarının da Kızılay'ın yerini almak olduğunu ileri sürdü.

CHP'li vekilin ısrarlı tavrı toplantı sonunda da devam etti. Öğüt, toplantı sonunda basın mensuplarına, ''138 yıl önce kurulan Kızılay'ın o günden bu güne devam eden zayıflatma çalışmaları bütün hızı ile devam etmektedir. Bazı dernek ve vakıflar Kızılay'ın yerini almak için yardım ve bağış almaktadır ve bu yardımların nerelerde kullanıldığı belirsizdir. Bu derneklerin tek amacı Kızılay'ın gücünü dağıtmak ve Kızılay'a alternatif olmaktır.'' dedi.

Öte yandan AK Parti Milletvekili Kenan Altun, toplantı sonunda Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, Ensar Öğüt'ün konuşmalarına katılmadığını aksine bu derneklerin dünyanın dört bir tarafında, insanlara dostluk ve yardım eli uzattığını dile getirdi.

"Halka hizmetin Hakka hizmet" olduğunu hatırlatan Altun, Kimse Yok mu Derneği, Deniz Feneri Derneği ve daha nice buna benzer derneklerin dünyanın çeşitli ülkelerinde fahri elçilik görevini de yaptıklarını ve bundan rahatsızlık değil gurur duyulması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious