CHP'ye baskın gibi ziyaret

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Bülent Özülkü, bir süre önce parti disiplinine uymadığı gerekçesiyle kınama cezası almasının ardından kalabalık bir grupla partiyi ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özülkü, partiyi ziyaret amacıyla aldığı randevunun ardından basın açıklaması yapması yönetimin tepkisine neden oldu. İl Başkanı Serdar Seyhan, Bülent Özülkü'nün bu davranışını 2 yüzlülük olarak niteledi ve kınama cezası almasını gerektiren disiplinsiz tutumunu devam ettirdiğini kaydetti.

CHP'de 28 Mart 2004'de yapılan yerel yönetimler seçimlerinin ardından başlayan parti içi tartışmaları devam ediyor. CHP'den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Bülent Özülkü ile il yönetimi arasındaki tartışmalar bir süre önce, Özülkü aleyhine verilen disiplin cezası ile noktalanmıştı. Uzun süren sessizliğin ardından Özülkü, yaklaşık 400-500 kişilik taraftarıyla CHP il yönetimine geldi.

Parti yönetiminden partiyi ziyaret etmek amacıyla randevu aldığı bildirilen Özülkü, il başkanı Serdar Seyhan'a bir demet gül bıraktıktan sonra parti terasına geçerek taraftarlarının huzurunda basına açıklama yaptı.

28 Mart seçimlerinden önce tek başına mahalle mahalle ev ev gezdiğini belirterek, "Bunu herkes biliyor. Seçimden sonra bunun böyle gitmeyeceğini halka açılmayan yönetimlerin başarılı olamayacağını ve iktidar olamayacağını il başkanına ve çevresindekileri söyledim. Herkesin partiye üye olması gerektiğini, halka inilmesi gerektiğini ve partinin milletvekili ve belediye başkanı adaylarının üyelerin öz iradeleriyle seçilmesi gerektiğini belirttim. Benim bu davranış, milletvekili olabileceğimi düşünerek rahatsız oldular." dedi.

CHP İl Başkanı Serdar Seyhan, parti teşkilatının parti faaliyetleri için kullanılacağını, bireysel bir faaliyet için kullanılamayacağını belirterek, Özülkü'nün kendilerinden birlik gösterisi için geleceğini belirterek randevu aldığını kaydetti.

Kendilerine bireysel bir faaliyet için basın açıklaması yapması için izin verilmeyeceğini aktardıklarına dikkat çeken Seyhan, "Önce bize geldi. Biz de kendileriyle oturup konuşacağımızı sanıyorduk. Ancak olmadı. Filmin birinci bölümünden memnunuz. Ancak filmin ikinci bölümü ikiyüzlülük. Parti örgütüne yalan söylendi. Parti binasının bugünkü şekliyle kullanılmasına asla izin vermeyiz. Bu bir fiili durum. Bir taraftan birlik gösterisi yapacağını söylüyor, öbür taraftan örgütün istemediği fiili durumu yapıyor. Bir yönden bütünlük içinde olacağız diyor. Bir taraftan partinin yapılmasını istemediği fiili durumu yaparak partiyi kamuoyu önünde tartıştırıyor. Örgütün iyi niyeti suistimal edildi. Yalan söylenerek parti teşkilatı kendine ait özel bir işyeri gibi kullanıldı. Bu bir çifte standart, iki yüzlülük ve samimiyetsizliktir. Bu davranışı sergileyerek, kınama cezası almasına neden olan davranışını devam ettirdiğini anlatmak istedi. Parti kendisine örgüte rağmen bir çalışma içine girme diyor ve kınama cezası veriyor. Kendisi aynı tutumunu sürdürmeye devam ediyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious