CHP'ye Muzaffer Eryılmaz hatırlatması

CHP'ye Muzaffer Eryılmaz hatırlatması.16936
  • Giriş : 26.12.2008 / 15:50:00

CHP'ye Muzaffer Eryılmaz'la ilgili çağrı: 'CHP, savcılığa yapmış olduğu suç duyurusunda samimi ise halen elinde bulunan karar defterini gecikmeksizin savcılığa teslim etmelidir'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Alaaddin Varol, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz hakkındaki iddialarla ilgili olarak, ''CHP üst yönetimi, Cumhuriyet savcılığına yapmış olduğu suç duyurusunda samimi ise halen elinde bulunan karar defterini gecikmeksizin Cumhuriyet savcılığına teslim etmelidir'' dedi.

Varol, İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz hakkındaki kasetlerin yazılı ve görsel medyada yayımlandığı tarihten bu yana 3 ay geçtiğini, ancak CHP üst yönetiminin 3 gün öncesine kadar bu konuda herhangi işlem yapmadığını söyledi.

''Son 3 günde CHP yönetimi adeta partimiz tarafından Eryılmaz ve meclis üyeleri hakkında bulunulmuş olan suç duyurusuna sahip çıkmaya çalışmaktadır'' diyen Varol, bunun samimi olmadığını öne sürdü.

CHP yönetiminin yolsuzluk iddialarına 2005 yılından beri ''vakıf olduğunu'' savunan Varol, ''Olayların sakinleşmesinin ve Türk milletinin bu olayları unutmasının beklendiğini'' söyledi. Varol, sözlerini şöyle sürdürdü:

''CHP yönetimi bugün gelinen aşamada aday yapamayacağını belli ettiği ve yolsuzlukları gizlenemez bir hal almış olan belediye yöneticileri hakkında nihayet kamuoyu baskısı karşısında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunabilmiştir. Ancak CHP yönetimi, Eryılmaz hakkında suç duyurusunda bulunarak kendini temize çıkaramaz. Karar defterinin basına yansıyan fotokopisi yolsuzlukların belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, CHP teşkilat yöneticileri ve CHP üst yönetiminin koordinasyonu ile yapıldığını açıkça göstermektedir.

CHP üst yönetimi, Cumhuriyet savcılığına yapmış olduğu suç duyurusunda samimi ise halen elinde bulunan rüşvetin ve yolsuzlukların belgesini oluşturan karar defterini derhal ve gecikmeksizin Cumhuriyet savcılığına teslim etmelidir.''

Çankaya Belediyesinden alacakları bulunanların, alacaklarının ödenmemesi nedeniyle belediyenin taşınmazlarını haczettiklerini belirten Varol, Çankaya Belediyesinin Yıldız semtinde 28374 ada ve 2 parselde kayıtlı, gerçek değeri 3 bin YTL/metrekare olan taşınmazının, icra kararı ile 700 YTL/metrekareden satıldığını ifade etti.

Varol, hakkındaki iddialara rağmen Eryılmaz'ın Çankaya Belediye Meclisi'nden 5 Aralıkta aldığı yetkiyle belediye adına kayıtlı 32 adet taşınmazı, Belediye Kanunu ve mer'i mevzuata aykırı şekilde, bir kısım kurum ve kuruluşlara devretmek istediğini ileri sürdü. AK Parti Çankaya İlçe Teşkilatı olarak bu olaylara kayıtsız kalmayacaklarını belirten Varol, ''İlgililerin yüksek yargı önünde ve yüce Türk milletimizin nezdinde hesap vermesi için elimizden gelen her türlü yasal çabayı göstereceğiz'' diye konuştu.

-''AKLANMA DİYE BİR ŞEY YOK''-

Bir gazetecinin ''Eryılmaz, düzenlediği basın toplantısında sekiz televizyona tekzip gönderdiğini ve aklandığını söyledi. Burada aklanmaktan kastı ne olabilir'' sorusunu Varol, şöyle yanıtladı:

''Televizyonlarda tekzip yayınlattığını söylemektedir. Yalnız mahkeme kararıyla hiçbir takipsizlik ya da beraat kararı sunmamaktadır. Savcılığa suç duyurusunda bulunmuştuk. Aklanmak demek bu dosyanın takipsizlikle sonuçlanması veya dava açılması durumunda beraat etmesiyle ifade edilebilir. Bugün itibariyle ne beraat ne takipsizlik hiçbir şey yok. Aksine 10-15 İçişleri Bakanlığı müfettişi şu anda Çankaya Belediyesini soruşturuyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturmayı devam ettiriyor. Belediye Meclis üyelerinin ve Belediye Başkanlığındaki yetkililerin ifadelerini almaya devam ediyor. Bilgi belgeler toplanıyor. Kesinlikle aklanma diye bir şey yok.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*