CHP'yi ayağa kaldıracak iddia!

CHP'yi ayağa kaldıracak iddia!.11027
  • Giriş : 28.04.2009 / 21:41:00

Gizli tanık Kıskaç, CHP milletvekili adayının PKK militanı yeğeniyle birlikte seçim çalışması yaptığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gizli tanık Kıskaç, örgüt militanının hem CHP propagandası yaparak amcasına destek olduğunu, hem de PKK'ya eleman kazandırmaya çalıştığını söyledi.

Gizli tanık Kıskaç, 1991 seçimlerinde CHP'den milletvekili adayı olan Ziya Halis'in PKK militanı yeğenini yanına alarak seçim çalışmaları yaptığını anlattı. Halis'in yeğeni Yücel Halis'in Alişer kod adıyla örgütün Koçgiri olarak adlandırdığı bölgenin sorumlusu olduğunu ifade etti. Yücel Halis'in amcası Ziya Halis'in kendisine tahsis ettiği araçla CHP'nin propagandasını yapıp amcasına destek olduğunu belirten gizli tanık Kıskaç ifadesinde "Aynı zamanda PKK'ya eleman toplayarak bizi PKK'ya üye yapmak istedi. Kürt milliyetçisi olmamız biz gençleri etkilemeye çalıştı." dedi.

Yücel Halis'in 1991 sonunda Beka Vadisi'nde eğitim gördüğünü anlatan gizli tanık Kıskaç, "1993 yılında beraberindeki Enmeni militanlarla Sivas'a gelerek Koçgiri bölgesinin sorumlusu oldu. PKK terör örgütü, Ermeni terör örgütü ASALA ile işbirliği yaparak ASALA'dan sonra ülkemizin başına bela edildiği herkesçe malum.Yücel Halis, köylerden ve şehirlerden gelen militanlara askeri ve siyasi eğitim veriyordu. Aralarında mutabakat olmamasına rağmen akraba olmaları nedeniyle DHKP/C'liler de PKK'lılarca eğitiliyor ve birlikte eylemlere katılıyorlardı." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*