CHP'yi sarsan o liste

CHP'yi sarsan o liste.12784
  • Giriş : 20.02.2009 / 09:55:00

Partileri sarsan meclis üyeleri listeleri netleştikçe yaşanan depreminin boyutları da ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partilerin çok sayıda meclis üyesini listelerden sildiği belirlendi.

Geçen dönem birçok tartışmalı imar dosyasına imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki AKP'li ve CHP'li meclis üyelerinin büyük çoğunluğu, parti yönetimlerince değiştirildi. AKP İstanbul yönetimi, iki dönem meclis üyeliği yapan adayları liste dışı bıraktı. CHP'de ise, geçen dönem zayıf muhalefet yapmakla eleştirilen üyelerin çoğu yeniden aday gösterilmedi.

CHP İstanbul İl Yönetimi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki 71 üyesinden 40'ına yeni listede yer vermedi. Mecliste AKP ile uyum içinde çalıştığı ve yeterli muhalefet yapmadığı yönünde eleştirilen CHP Grup Başkanvekili Kemal Akar, meclis üyeliği için başvuruda bulunmadı. Altı kişilik CHP grup yönetimdeki dört kişi de listelerde yer bulmadı. Mecliste yaptığı tek kişilik muhalefet ile öne çıkan ve zaman zaman kendi partisinden üyelerin de eleştirdiği CHP'li Hüseyin Sağ da liste dışı kaldı.

Sultanbeyli'de ise Kadiri tarikatı üyesi Abdül Hafız Aydın, birinci sırada aday gösterildi. Bu sayede Aydın'ın, CHP'li başkan adayı Osman Nuri Bedir'in seçilmesi durumunda direkt olarak İBB Meclisi'nde de görev yapacağı kaydedildi.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*