CHP'yi şaşırtan ziyaret!

CHP'yi şaşırtan ziyaret!.12784
  • Giriş : 16.08.2008 / 18:25:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Bolu'da CHP ve MHP il başkanlıklarını ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Bolu İl Teşkilatı, bakanları parti binası girişinde çiçeklerle karşıladı. CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan, parti olarak bugün bir ilke şahit olduklarını belirterek, şunları kaydetti: "Son derece büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum, bu nazik tavrınızdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Gerçekten CHP olarak biz bugün bir ilke şahit oluyoruz. Alışılmışın dışında bir ziyaret bu. Ancak her zaman ifade ediyoruz sizler hepimizin bakanısınız, bizlerin de bakanısınız. Bilemiyorum Türkiye'de böyle bir uygulamanız var mıydı? Araştırdığım kadarıyla önce ki dönemler de yaygın olmayan bir uygulama. Biz inanın bu ziyaretten çok memnun olduk. Arkadaşlarımız çok memnun oldu. Özellikle sizlere iletmem noktasında bana telkinde bulundular."

İl Başkanı Tanju Özcan, AK Parti'nin Bolu milletvekilleri ve Belediye Başkanı'nın şimdiye kadar partilerine ziyarette bulunmamalarını bakanlara şikayet ederek, şunları söyledi: "Ancak bugün sayesiniz de görmüş olduk vekiller ve belediye başkanının buraya ilk ziyareti. Bu vesile onları da burada önümüzdeki günlerde yeniden görmek istiyoruz. Nasıl sizler bizim bakanımızsınız onlarda bizim vekillerimiz ve belediye başkanlarımız."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise birlikte olmaktan, Bolu'nun sorunlarını değerlendirmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Bizler seçilmiş insanlar olarak 70 milyonun sorumluğunu üstlenmiş insanlarız. Yani hepinizin bakanlarıyız. Dolayısıyla bu diyalogların özelde sorunların yoğun yaşadığı yerelde paylaşılmasında büyük yarar var. Sorunlar burada sağlıklı bir şekilde değerlendirilse burada bir dayanışma ortamı sağlanırsa onun Ankara'ya yansımalarının olumlu olacağı düşüncesindeyim. Yeteri kadar kavga Ankara'da zaten oluyor. Öteden beri bugüne has değil. Yıllardır Türkiye'de siyasi çekişmelerden kavgalardan çok şey kaybetti bir şey kazanmadı. Siyasetçin siyasetçiyle kavgası siyaset ortamına zarar verir. O anlamda bu ziyaret ve benzeri ziyaretleri yalnız Bolu'da değil gittiğimiz bütün illerde gerçekleştiriyoruz. Şahsen ben gittiğim 15 ilde ziyaret etmek karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak bireysel taleplere karşı duyarlı olmak bunları Ankara'da takip etmek anlayışı içerisindeyim."

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de, birlikte olmaktan memnun olduğunu belirterek, "Bu ortamın sağlanmasıyla çok önemli adımlar atıldı." diye konuştu.

Muhalefetsiz bir demokrasinin düşünülemeyeceğini ve parti olarak buna inandıklarına vurgu yapan Eker, şunları söyledi: "Özellikle bakanların kendi partileriyle değil muhalefet partileriyle onlarla zaman zaman bir araya gelmesi, görüşmesi, sorunları sadece basın aracılığıyla tartışmak değil, yüz yüze görüşmek onların persfektifyle oradan nasıl görüldüğünü incelemek gerekiyor. Biz esasen zaman zaman yapıyoruz. Gönül ister ki iktidar ile muhalefet ile arasındaki bu tür diyalog çok yaygın olsun."

Bakan Eker, siyasi partilerin toplumun sorunlarını çözmek için var olduğunu belirterek, "Sorunların çözülmesinde, aksaklıklar tespit edilmesinde farklı bakış açısına ihtiyaç var." şeklinde konuştu.

Türkiye gibi genç demokrasilerde siyaset kurumunun haksız ithamlarla karşı karşıya kaldığını ifade eden Bakan Eker, şunları söyledi: "Partilere büyük görev düşüyor. Bunu geliştirmenin bundan sinerji elde etmenin yolu da bu tür diyalog ortamının geliştirilmesi. Böyle bir ortam bizim içinde sevindirici ortam. Bu tür ziyaretler, bu tür karşılıklı görüşmelerle diyalog çabaları daha iyi bir noktaya gelir yaygılaşır. Bundan Türkiye'nin büyük kazanç elde edeceğini düşünüyorum."

Konuşmaların ardından Bakan Çelik, partililer tarafından yöneltilen soruları yanıt verdi. Görüşmenin sonunda CHP üyeleri, bakanları alkışlarla uğurladı.

Bakan Çelik ve Bakan Eker, MHP İl Teşkilatı'na yürüyerek giderken yolda vatandaşlarla sohbet etti, lostura salonuna girerek ayakkabı boyacılarıyla sohbet etti. Bakan Çelik, ayakkabısını boyattı. 2 bakan, ardından MHP İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililerle sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*