CHP’yi yakacak belgeleri götürüyor

CHP’yi yakacak belgeleri götürüyor.14787
  • Giriş : 28.11.2008 / 16:51:00

CHP'nin Alman vakıflarında para aldığı iddialarına dair son belge Yargıtay'ı hareketlendirdi. Başsavcı banka dekontlarını makamına istedi. İşte ayrıntılar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, CHP'nin bir Alman vakfından para aldığına dair iddialar üzerine harekete geçti. Başsavcı Yalçınkaya'nın yardımcısı iddiaları gündeme getiren eski Alman istihbaratçısı Talip Doğan Karlıbel'den belgeleri istedi.

Haber 7'ye konuşan istihbaratçı Karlıbel, CHP'nin Alman vakıflarından para aldığına dair bilgilerin yer aldığı “Alman Gizli Servisinin Türkiye Operasyonu” isimli kitabını incelemeye alan Başsavcı Yalçınkaya'nın ayrıca kendisinden iddialarla ilgili somut belge ve bilgi istediğini söyledi.

ORJİNAL BELGELER Ankara'DAN İSTENDİ

CHP'nin Alman vakıflarından MKYK üyesi ve milletvekili adayı Ali Kılıç üzerinden yardımlar aldığını ifade eden Karlıbel, elinde olan belgelerin bir kısmını savcılığa gönderdiğini, ayrıca bilgi ve görüşlerine başvurulduğunu, CHP'nin Alman vakıflarından aldığı paraya dair dekont ve makbuzların orijinallerini Başsavcılığa sunacağını dile getirdi.

CHP'nin Alman vakıflarından aldığı paraya dair tüm iddiaların ayrıntıları ile yer aldığı kitabının Cumhuriyet savcıları tarafından etraflıca incelendiğini belirten Karlıbel, CHP'nin inkâr ettiği para alma meselesinin artık gün yüzüne çıkacağından emin olduğunu ifade etti.

Partilerin kapatılması taraftarı olmadığını ama partiler kanuna bakıldığında yabacılardan para almanın cezasının parti kapatma olduğuna dikkat çeken Karlıbel, CHP'nin de Alman vakıflarından para aldığını yalanlamasının bu yüzden doğal olduğuna dikkat çekti. Aynı zamanda Almanya ve Nazizm uzmanı olan Karlıbel, CHP MKYK üyesi ve Milletvekili adayı Ali Kılıç'ın Almanya'daki ilişkilerinin incelenip gün yüzüne çıkması halinde CHP'nin çok zor durumda kalacağını öne sürdü.

AYDIN DOĞAN'IN ORTAĞI OLDUĞU BANKA DA YALANLASIN

Ali Kılıç'ın Aydın Doğan'ın da ortağı olduğu Deustche Bank'tan 85 bin Euro aldığına dair banka dekontunu ortaya çıkardığını belirten Karlıbel şöyle konuştu; “Elimde Ali Kılıç'ın CHP adına Alman Ebert Vakfı'ndan 07.12.2005 tarihinde 85 bin Euro aldığına dair banka dekontu var. Para alındığına dair belgeyi daha önce yayınlamıştık. CHP yalanladı. Şimdi bu dekontu çıkardım. Ona da sahte diyecekler. Dekont; Deustche Bank'a ait. Bu banka Aydın Doğan'ın da şirketlerine ortak. CHP MKYK üyesi Ali Kılıç, 'sosyal yardım fonundan' 85 bin Euro almış. Madem belge yalan. Çıkar koskoca Deustche Bank yalanlar. ”

Geçtiğimiz günlerde ÜLKE TV'de CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP MKYK üyesi Ali Kılıç'ın Almanya'da iki PKK üyesiyle birlikte trafik kontrolüne takıldığına dair polis tutanağını kamuoyuna açıklayan Karlıbel, Kılıçdaroğlu'nun konuya ilişkin bir internet sitesine verdiği röportaja da değindi.

BELGELER DÜZMECE DEĞİL KONSOLOSLUK İMZALI

Deniz Feneri i.V davası için Almanya'da bulunan Kılıçdaroğlu'nun, Ali Kılıç ve beraberlerindeki iki kişi ile genelev işlevi gören sauna kulüpten çıkarken polis kontrolüne takıldığını bunu belgesi ile oraya koymasına rağmen ne Kılıçdaroğlu'nun ne de başka bir CHP'linin tatmin edici bir açıklama yapmadığını ifade eden Karlıbel şöyle konuştu:

“Sayın Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir yere gittiği benim için hiç önemli değil. Dikkatleri çekmek istediğim nokta yanlarındaki iki kişi. Bu adamların PKK bağlantıları var. Bu iddiaları televizyonda ilk dile getirdiğimde, kendisine telefonla bağlanması çağrısı yaptık ama Kılıçdaroğlu bir internet sitesi üzerinden yanıt vermeyi uygun buldu. Elimizde tüm belgeler mevcut. Üstelik bu belgeler Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkonsolosluğu noterinin imzasını taşımakta. Gayet ciddi hazırlanmış kanıtlardır.

YETERKİ KARŞIMA ÇIKSIN UĞUR DÜNDAR YÖNETSİN RAZIYIM

Kılıçdaroğlu'nun iddialarına kaçak cevaplar verdiğini ve Kanal 7 üzerinden savunma yaptığını kendisini de AK Parti'nin adamı lanse ettiğini dile getiren Karlıbel; “Ben ne AKP'nin adamıyım, ne başkasının. Açık konuşmam gerekirse, sosyal demokrat çizgide bir milliyetçiyim. Ömrümde AKP'ye oy bile vermedim. Vermem de. Böyle düşünenler yanılgı içine girmiş olurlar. Kılıçdaroğlu bana cevap vermekten kaçıyor. Mahkemeye verecekti. Onu da yapmamış. Keşke verse. O zaman her şey ortaya çıkar.”

Kılıçdaroğlu'nun hemen her konuda muhataplarını canlı yayında düelloya davet ettiğini ama ÜLKE TV'de programa çıkmaktan vazgeçtiğini, bahane olarak da Kanal 7 ve ÜLKE TV'yi göstermesine anlam veremediğini dile getiren Karlıbel, Kılıçdaroğlu'nu açıkça düelloya çağırdı; “Sayın Kılıçdaroğlu hangi kanalda istiyorsa çıkar konuşurum. İsterse programı da Uğur Dündar yönetir. Kanal fark etmez. Yeter ki benimle yüzleşsin.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*