CIA ajanları Türkiye aşığıymış!

CIA ajanları Türkiye aşığıymış!.12998
  • Giriş : 23.06.2008 / 10:28:00

Vatan'ın haberine göre PKK’NIN CIA tarafından kullanıldığı yolundaki iddiaları değerlendiren istihbarat ve terörle mücadele uzmanı Timothy Thompson, “ABD devletleri, PKK’yı terör örgütü ilan etmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet görevlileri hiçbir terör örgütü ile onlara yardım etmek amacıyla ilişkiye giremez. Ancak, bu konudaki açıklamalar Türkiye’yi çoğu zaman tatmin etmiyor. Bunun söylemden ibaret olduğu, uygulamaların farklı olduğu sanılıyor. ABD bir hukuk devletidir ve herkes görevini kanunlar çevresinde yapar. CIA, ABD Dışişleri ve Pentagon Türkiye’nin aleyhine bir ayrılıkçı hareketi mevcut şartlar altında desteklemez” dedi.

Thompson, Güneydoğu Anadolu’daki faaliyetleri nedeniyle hakkında yakalama emri çıkartılan ABD’li Barbara Lakeberg’un, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan bir proje için maddi katkı almış olabileceğini CIA ile doğrudan çalışma olasılığının ise olmadığını söyledi.

İsmini açıklamak istemeyen bir istihbarat uzmanı ABD’nin Türkiye aleyine çalışmasının mümkün olmadığını söyledi.

“Türkiye’de görev yapan ABD askerleri de, CIA ajanları da çoğunlukla Türkiye aşığıdır. Türkiye’yi Türkler’den daha çok düşünüp kollar. Türkiye’de görev yapmış CIA’cilerin çoğu Türkiye’nin uluslararası arenada nasıl haksızlığa uğradığını ve kendini anlatamadığını görmüştür. Bu isimler ABD yönetiminde çok kritik noktalarda yer almıştır ve halen yer almaktadır. Türk olmadığı halde Türkiye’ye olan desteklerinden dolayı Ermeniler’in ve Rumlar’ın hedefi haline gelmişlerdir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious