CIA Müslüman ajanlar arıyor!

CIA Müslüman ajanlar arıyor!.8408
  • Giriş : 02.04.2009 / 15:35:00

CIA Obama'nın planları için ajan arıyor. CIA yeni dönemde özellikle Afganistan ve Pakistan"da kullanmak üzere ilan yoluyla Müslüman ajanlar arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CIA Ortadoğu bölgesine gönderebilmek üzere internet, radyo, ve televizyon yolu ile Müslüman ajanlar arıyor. Daha cok Amerika"da yaşayan Araplara yönelik süren çalışmaya göre Ortadoğu bölgesinde başta Arapça olmak üzere, Rusça, Korece, Peştuca ve Urduca bilen ajan adayları aranıyor. Çeşitli iş bulma sitelerine, Economist ve The Washington Post gibi gazetelerin internet sitelerine, Facebook ve Youtube"a ilanlar koyan CIA başkanı Leon Panetta, bu sayede iş başvurularını arttırarak daha geniş bir havuzdan seçim yapacaklarını belirtti.

Verilen ilanlarda “Uluslararası istihbarat örgütünde çalışacak dil uzmanları aranıyor. Yurtdışındaki amacımıza ulaşmamıza yardım eder misiniz?” denilerek hızlı yükselecek bir kariyer imkânı ve yüksek maaş vaat ediliyor. CIA, geçen sene 120 bin aldığı bu senede 180 bin başvuru beklediği açıklandı.

ABD"nin Ortadoğu"da etkinlik alanını daha arttırmak istemesi ile bölge ülkelerinin dilleri büyük önem kazandı. CIA yeni elemanlar ile Irak savaşında büyük zarar gören imajını da düzeltmeye çalışıyor. Obama"nın özellikle Afganistan ve Pakistan üzerinde durması CIA"nin bölge üzerindeki eleman ihtiyacını artıyor. Bir CIA yetkilisi ise ABD"nin Afganistan"daki yerel olaylar ve Pakistan sınırı kenarında bulunan militanlar konusunda yeterince bilgili olmadığını ve bölgeyi tanıyan birilerine şiddetle ihtiyaç duyduklarını itiraf etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*