Çiçek, yaralı Kerküklüleri ziyaret etti

Çiçek, yaralı Kerküklüleri ziyaret etti.16891
  • Giriş : 25.06.2009 / 15:26:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''Irak'ta barış ve huzur sağlanmadığı sürece bölgede de barış ve huzur sağlanması mümkün değil'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çiçek, Irak'ın Kerkük kentinde meydana gelen patlamada yaralanan 11 hastayı tedavi gördükleri Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.

Yaralılara geçmiş olsun dileklerini ileten Çiçek, ''Burası sizin memleketiniz, ikinci vatanınız. Hem kendi adıma hem de Sayın Başbakan adına geldim. Bir istediğiniz, bir ihtiyacınız olursa doktorlarımıza iletin. Ellerinden geleni yapacaklar'' dedi.

Hastalara çeşitli hediyeler veren Çiçek, daha sonra ziyareti izleyen gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin Irak'a hem insani yardımlarda bulunduğunu hem de zaman zaman çeşitli olaylarda yaralananları tedavisinin yapılması için Türkiye'ye getirdiğini hatırlatan Çiçek, bu hastaların hastanedeki tedavileri sürerken her türlü ihtiyaçlarının da karşılandığını anlattı. Irak'a bir an önce barış ve huzur gelmesini dileyen Çiçek, şunları söyledi:

''Her vesile ile ifade ediyoruz ki, Irak'ta barış ve huzur sağlanmadığı sürece bölgede de barış ve huzur sağlanması mümkün değil. Türkiye, Irak'ın bir taraftan bütünlüğü, birliği, beraberliği öbür taraftan da huzur ve istikrarı için elinden gelen katkıyı, çabayı göstermektedir. Her vesile ile de bunu ortaya koyuyor. Bir taraftan bu yöndeki çabalarımız sürerken öbür taraftan da bu ve benzeri olaylarla acılar yaşayan insanlara hem Kızılay aracılığıyla hem de başka yollarla insani ilaç ve sağlık yardımlarımızı sürdürüyoruz. Bir kısımını da imkan ve fırsat varsa Türkiye'ye getiriyoruz.''

Bunun hem Irak hem de Gazze için geçerli olduğunu ifade eden Çiçek, Türkiye'nin dost, kardeş ve komşu ülke olmanın gereğini yerine getirdiğini söyledi.

Başhekimliğin yaralıların durumuna ilişkin yapılan açıklamada, ortopedi, genel cerrahi, beyin cerrahisi ve göz kliniklerinde tedavileri süren yaralıların sağlık durumlarının iyiye gittiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*