Çiçek, YSK'nın kararını değerlendirdi

Çiçek, YSK'nın kararını değerlendirdi.11015
  • Giriş : 23.03.2009 / 23:20:00

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) başörtülü vatandaşların sandık görevlisi olmasını engelleyen kararını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan Milli Günü Resepsiyonu'nda soruları cevaplayan Cemil Çiçek, seçimlerle ilgili her türlü kararın YSK tarafından verildiğini hatırlatarak, "Kararı doğru bulup bulmamak ayrıdır. Beğenseniz de beğenemeseniz de ona uyma durumu var. Onlar da herhalde bu kararları Türkiye realitesini dikkate alarak veriyor olmaları gerekir." şeklinde konuştu. Olayın hukuki boyutunu değerlendirdiğini belirten Cemil Çiçek, ayaküstü siyasi bir yorum yapmak istemediğini dile getirdi.

Bu arada Swiss Otel'deki resepsiyona aralarında Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan, Saadet Partisi eski lideri Recai Kutan, eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin'in de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Gecede Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız temsil etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*