Çiçek Başbuğ'u değerlendirdi

Çiçek Başbuğ'u değerlendirdi .11015
  • Giriş : 15.04.2009 / 14:49:00

Başbuğ'un PKK'nın dağ kadrosunu örgütten ayırmak için yasal düzenlemeden bahsetmesi Ankara'nın en önemli tartışma konusu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un PKK'nın dağ kadrosunu örgütten ayırmak için yasal düzenlemeden bahsetmesi Ankara'nın en önemli tartışma konusu. Açıklamayı Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek CNN Türk'e değerlendirdi, "Kendileri ile ayrıntılı görüşmek gerekir. Ne ifade ettiler, neyi kastettiler konuşmak gerekir" dedi.
Cemil Çiçek, Orgeneral Başbuğ'un konuşmasını "önemli bir konuşma" olarak niteledi, "Uzun bir hazırlık yapılmış, üzerinde çalışılmış, iyi hazırlanılmış bir konuşma" dedi.

Çiçek, konuşmanın terörle mücadele bölümü ile ilgili olarak ise, "ayrıntıların karşılıklı tartışılması" gerektiğini söyledi; bu tartışma için yapılacak ilk Milli Güvenlik Kurulu'nu işaret etti.

Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı'nın "Türkiye halkı" açılımı için ise, "İşin içine siyaset girmeden bilimsel çerçevede tartışılmalı" değerlendirmesini yaptı.

Orgeneral Başbuğ ne demişti?

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, dün İstanbul Harp Akademileri Komutanlığı'nda 28 Şubat sürecinden bu yana Genelkurmay toplantılarına davet edilmeyenler de dahil olmak üzere gazetecilerin karşısına çıktı ve tüm kesimlere önemli mesajlar verdi.

Orgeneral Başbuğ, "Devlet, dağ kadrosunun örgütten ayrılmasını sağlayacak şekilde, mevcut yasal düzenlemelerin daha iyi şekilde uygulanabilmesini sağlamak için bazı değişiklikler yapmalıdır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*