Çiçek: Başörtüsü ile ilgili süreç başladı

Çiçek: Başörtüsü ile ilgili süreç başladı.9788
  • Giriş : 02.02.2008 / 14:31:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, kamuoyunun gündeminde önemli yer tutan başörtüsüyle ilgili anayasal sürecin başladığını ve devam ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Siyaset Akademisi'ne bağlı Yerel Yönetimler Programı'nın Ankara Ayağı'nın açılış toplantısı gerçekleşti. AK Parti Genel Merkezi'ndeki toplantıya Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Ar-Ge Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti Ankara İl Başkanı Halis Bilge katıldı. Toplantıya girişinde gazetecilerin başörtüsüne yönelik sorularıyla karşı karşıya kalan Cemil Çiçek, konuyla ilgili anayasal sürecin başladığını söyledi ve salondaki yerini aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan toplantıda konuşan Çiçek, siyasetin ciddi bir iş olduğunu dolayısıyla bilgi gerektirdiğini belirtti.

Kaliteli siyaset yapılamamasının millet nezdinde endişeye yol açtığından söz eden Başbakan Yardımcısı Çiçek, "Siyasilerin ülkenin idari yapısını bilmemesi faydalı ve olumlu sonuçlar getirmiyor" dedi. Çiçek, vatandaşın devletten isteklerinin her geçen gün arttığını kaydederken, en önemli hizmetin yerelde olduğunu ifade etti. İlerleyen günlerde merkezi yönetim olarak mahalli idarelere daha fazla para aktaracak düzenlemelere gideceklerini açıklayan Cemil Çiçek, modernleşmenin kentleşmeyle bağlantılı olduğunu ifade etti.

Bakan Çiçek çağdaş toplum olmanın yerel hizmetlerin gereği gibi yapılmasıyla orantılı olduğuna işaret eden Bakan Çiçek, Siyaset Akademisi çerçevesindeki Yerel Yönetimler Programı'nın mahalli yönetimler için önemli bir adım olacağını dile getirdi.

Toplantıda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise mahalli idarenin önemli bir kolu olarak ileriye dönük projelerini ve faaliyetlerini anlattı. Gökçek, doğal gaz satışıyla birlikte metro hatlarının hızla tamamlanacağını belirterek, alt üst geçitlerin, bulvarların tamamlanması için süratle çalışılacağını kaydetti. Animasyonlarla Ankara'nın kentsel dönüşümü hakkında bilgi veren Melih Gökçek, hedeflenenleri gerçekleştirmeye yönelik inancının tam olduğunu vurguladı.

AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı Koordinatörü Ercan Demirci de AK Parti'nin vatandaşlara ilişkin büyük bir siyasal eğitim hizmeti verdiğini aktarırken, Türkiye'de hiçbir partinin daha önce böylesine bir girişimde bulunmadığına dikkat çekti.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious