Çiçek: İkinci bir TOKİ kurulmadı

Çiçek: İkinci bir TOKİ kurulmadı.11015
  • Giriş : 20.12.2008 / 12:11:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, yüzde 50,5'u şahıslara, yüzde 49,5'u da devlete ait ikinci bir TOKİ kurulmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner'in yazılı soru önergesini, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın bilgi notuyla yanıtlayan Çiçek, 1991'de yayımlanan bir genelgeyle, TOKİ'den şehit ailelerine, maluller ile dul ve yetimlere kredi kullandırılmasına imkan tanındığını bildirdi.

TOKİ tarafından, öncelik sıralamasına göre ve bir defaya mahsus olmak üzere 47 bin 983 YTL'lik faizsiz konut kredisi kullandırıldığını belirten Çiçek, TOKİ projelerinde, şehit ailelerinin kuraya katılmadan hak sahibi olduklarını ifade etti.

Cemil Çiçek, konut satışlarının, yüzde 10 peşin, 240 ay vadeyle yapıldığını; taksit ödemelerinin artış olmaksızın 240 ay boyunca sabit kaldığını ve ilk taksit ödemesinin de konutların tesliminden sonraki ay başladığını bildirdi.

Yapılan protokoller çerçevesinde; Emniyet Genel Müdürlüğü personeline 8 bin 206 konut, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline de bin 458 konut verildiğini kaydeden Çiçek, devlete ait yüzde 50,5'u şahıslara, yüzde 49,5'u da devlete ait ikinci bir TOKİ kurulmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*