Çiçek: Lafın iyisi yapıldı iş yapılmadı

Çiçek: Lafın iyisi yapıldı iş yapılmadı.11015
  • Giriş : 04.03.2009 / 14:55:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''Lafla Türkiye'nin bir yere varması mümkün değil.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Abdülkadir Aksu ve Necati Çetinkaya ile Elazığ Belediyesince yaptırılan Botanik Park ve 114 parkın toplu açılış törenine katılan Devlet Bakanı Çiçek, belediyelerin sadece yol, su, kaldırım gibi hizmetler yapmayacağını ifade etti.

Elazığ'a ilk kez 1983 yılında ''darbe'' sonrası yapılacak seçimler için merhum Turgut Özal ile birlikte geldiğini ifade eden Çiçek, son 4-5 yılda kentte çok önemli, köklü ve güzel gelişmelerin olduğunu, önemli eserlerin ortaya konduğunu kaydetti.

''İnsan ölür eseri kalır derler'' diyen Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dolayısıyla hangi görevi yapıyorsak milletimiz, devletimiz adına geride iz, eser bırakmalıyız. Memleketin gelişmesi de böyle olur. Lafla Türkiye'nin bir yere varması mümkün değil. Bu memlekette de lafın iyisi yapıldı da işin iyisi yeteri kadar yapılmadı.''

Çiçek, milletin kendisine hizmet edenleri asla unutmadığını belirterek, Adnan Menderes ve Turgut Özal'ı örnek verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mahalli idare yönetiminden Başbakanlık görevine geldiğini ve kendisinin de bir dönem belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Çiçek, AK Parti'de aynı zamanda daha önce belediye başkanlığı yapan milletvekilleri olduğunu kaydetti.

Belediye hizmetlerinin önemine değinen Çiçek, yerel yönetimlerin daha hızlı, daha verimli, çabuk ve bölgenin ihtiyaçlarını bir an önce karşılaması için önemli miktarda kaynak aktardıklarını, bir taraftan da merkezi hükümet tarafından yetkilerinin artırıldığını bildirdi.

-''İKİ EL BİR BAŞ EDER DERLER''-

Bakan Çiçek, ''İki el bir baş için derler. Hükümetin yaptığı hizmetleri sağ el kabul edin. Mahalli idarelerinkini de sol el kabul edin. İki el birleşince baş da dinç olur, toplum da dinç olur'' dedi.

Daha sonra Botanik Park ve 114 parkın toplu açılışını gerçekleştiren Çiçek, bir süre önce tadilatı yapılan Kapalı Çarşı'nın da açılış kurdelesini kesti.

Tören sonrası çarşı esnafını ziyaret eden Çiçek ve beraberindekiler, vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

Program sonrası Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Abdülkadir Aksu ve Necati Çetinkaya ile birlikte THY uçağıyla kentten ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*