Çiçek: Nevruz bir kardeşlik günüdür

  • Giriş : 19.03.2007 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Nevruz'u 'acaba olay olur mu?' diyerek endişe ile beklemenin doğru olmadığını belirterek, Nevruz'un bir kardeşlik günü olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Toplantıda, 17 ile 17 yeni üniversite kurulması konusunda Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in çalışmaları ile ilgili bilgi verdiğini aktaran Çiçek, konunun Başbakanlık'ta da değerlendirildikten sonra Meclis'te görüşüleceğini söyledi. Her ilden yeni üniversite kurulması için talep geldiğini ifade eden Çiçek, bu çalışmanın seçim yatırımı olmadığının altını çizdi.

Bakan Çiçek, Nevruz kutlamaları ile ilgili bir soru üzerine ise, Nevruz'un ilk defe olmadığını belirterek, bu günü endişe ile beklemeyi çok da doğru bulmadıklarını söyledi. Nevruz'un bir kardeşlik günü olduğuna işaret eden Çiçek, yasalara aykırı gösteri yapanlar hakkında gerekenin yapılacağını dile getirdi. Nevruz'da insanları sağduyulu olmaya çağıran Çiçek, vatandaşları eylemlere katılmamaya davet etti.

Geçtiğimiz yıllarda bazı illerde yaşanan karışıklıkların 'maç nakleder gibi' yayınlandığını vurgulayan Bakan Çiçek, basın mensuplarını da bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe'ye verilen hapis cezasının Nevruz öncesine gelmesinin hatırlatılması üzerine Çiçek, "Mahkemeler karar verirken özel bir takvimi dikkate olarak karar vermezler." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious