Çiçek: Sandıkta farkı ayırt edin

Çiçek: Sandıkta farkı ayırt edin.11015
  • Giriş : 15.03.2009 / 16:49:00

Cemil Çiçek, oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, ''Sandığın başına gideceksiniz, tartacaksınız, düşüneceksiniz, laf yapanla iş yapan arasındaki farkı kendiniz belirleyeceksiniz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Çiçek, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Yüksek seçim Kurulu'nun seçimlere yönelik kararı gereği, nüfus cüzdanında T.C Kimlik Numarası bulunmayanların oy kullanamayacağını anımsattı.

Konuya ilişkin çeşitli uyarıların yapıldığını ve nüfus idarelerinin gerekli önlemi alarak çalıştığını ifade eden Çiçek, vatandaşların evlerine gittiklerinde nüfus cüzdanlarında T.C Kimlik Numarasının yer alıp almadığını kontrol etmelerini istedi.

Oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğunu dile getiren Çiçek, ''Sandığın başına gideceksiniz, tartacaksınız, düşüneceksiniz, laf yapanla iş yapan arasındaki farkı kendiniz belirleyeceksiniz'' dedi.

Türkiye'de siyasetin kötü bir alışkanlığı olduğunu ifade eden Çiçek, şunları kaydetti:

''Pazar günü paçayı kurtarabilmek için 29 Mart seçiminde her şeyi vaat ediyorlar. Gök kubbeyi de vaat edenler var, cennetten parsel vaat edenler de var. Ama buna inanmayın, bu parsellerin hiçbirine inşaat yapılmaz. Onun için vaatlere değil, doğrulara bakın. Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi çok zor bir projeydi. Ama son derece başarılı olundu. Bu kadar zor projeyi asılsız iddialara terk etmeyin. Yürüyen bir araba var. Bu arabanın tekerine çomak sokmak isteyen insanlar da var.''

Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Elmadağ ve Ankara'nın fiziki birleşmesini de sağlayacağını dile getiren Çiçek, hükümet olarak, bu bölgenin gelişmesine destek verdiklerini kaydetti.

-KONUTLAR 24 AYDA TESLİM-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 4 bin 500 hak sahibiyle anlaşma yaptıklarını, temeli atılan konutların 24 ayda teslim edileceğini bildirdi.

Hak sahiplerine konutların öncelikli olarak arsasının bulunduğu yerden verilmesine çalışılacağını anlatan Gökçek, kurayla dağıtılacak konutlarda, zemin katların kuraya dahil edilmeyeceğini söyledi.

Proje kapsamında hak sahiplerinin kira yardımı alacaklarını ifade eden Gökçek, Türkiye'de Ankara Büyükşehir Belediyesi kadar kentsel dönüşümde başarı elde etmiş belediye bulunmadığını savundu.

Gökçek, ''Vatandaş Büyükşehir Belediyesinde ve Mamak'ta sağda birlik yapacak, projeler yarım kalmayacak. Vatandaş Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde, başkalarının sözlerine itibar etmesin, güvenmesin. Kimse de laf üretmesin'' dedi.

Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin de projeyi, Mamak'ın 14 mahallesini kapsayan yaklaşık 9,4 milyon metrekare alanda Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüklerini, bu projenin Türkiye'nin en kapsamlı kentsel dönüşüm ve gelişim projesi olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Çiçek ve beraberindekiler, butona basarak, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temelini attı.

-MAMAK'TA 30 TESİS AÇILIŞI-

Bakan Çiçek daha sonra Abidinpaşa Lale İş Merkezi'nde, aralarında spor salonu, park, sağlık ocağı, polis karakolu, hayvan barınağı ve bilgi evlerinin bulunduğu 30 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Çiçek, burada düzenlenen törende, Mamak'ta çok önemli değişimin yaşandığını ifade etti. Mamak'taki tüm projelerin ilçe ile Elmadağ'ı fiziki olarak birleştirdiğini ifade eden Çiçek, böylece Ankara'nın hep İstanbul ve Eskişehir yönüne doğru gelişmesi yerine, bu bölgede ilerlemede kaydedilmesinin sağlandığını belirtti.

Eğitime yapılan yatırımlara büyük önem verdiklerini bildiren Çiçek, ''Eğitimi 1. sıraya aldık. Hayırsever vatandaşlarımız ve duyarlı belediye başkanlarımız sayesinde eğitimde iyi seviyelere gelindi. Türkiye iyi yoldadır. Bunun desteklenmesi lazımdır. Hizmet yaparak bu memleket kalkınır, laf üreterek değil. Ülkeler çalışarak mesafe alıyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*