Çiçek: Türkiye artık ilk üçe oynuyor

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin, başarılı bir yönetimle, ikinci ligden, birinci lige çıktığını ve artık ilk üçe girmek için yarıştığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Elmadağ İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Şubat 2007 Danışma Meclisi toplantısına katılan Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de iki tür siyaset olduğunu, birincisinin sözle, ikincisinin ise hizmetle yapıldığını, kendilerinin hizmetle adlarını duyuracaklarını kaydetti. Çiçek, ''Hizmetleri inkar ederek ya da görmezden gelerek siyaset yapılmaz'' şeklinde konuştu.

Çiçek, iktidara geldiklerinde, milyar dolarlık borçların önlerine getirildiğini belirterek şöyle konuştu:

''Kasada para yok, memur maaşları dahi IMF'den gelecek para ile ödeniyordu. Artık Türkiye borcunu ödeyen, Köydes gibi projeleri hayata geçiren bir ülke. Başarılı yönetimin sonucu, ikinci ligden birinci lige çıkan ve artık hedefi ilk üçe girmek olan bir ülke. Binbir güçlükle kayayı dağın zirvesine çıkardık, bir bırakırsak tekrar başladığımız yere döneriz.''

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İmralı'da cezasını çeken bölücü başının ikinci kez yargılanmasını engellediklerini, bunun büyük bir başarı olduğu halde sessiz kalındığı siteminde bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Nuri Yurdakul, AK Parti Hükümetinin ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin Elmadağ'da gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetleri dile getirdi. Yurdakul, Ankara Üniversitesine bağlı bir Fakültenin Elmadağ'da 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında faaliyete geçeceğini, bu konuda Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in emeğinin büyük olduğunu söyledi. AK Parti İlçe Başkanı Nuri Yurdakul, bakan Çiçek'e fakülte konusunda verdiği destekten dolayı plaket sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious