Çiçek'i vatandaşlar tanıyamadı

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Fötr şapka ve siyah gözlüklü bakan Çiçek'i vatandaşlar zor tanıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Balıkesir'in Edremit ilçesine geldi. Hek iki bakan ilçede yapımı devam eden duble yol ve çevre yolu ile ilgili bilgi alarak incelemelerde bulundu. Edremit, bugün iki bakanı birden ağırladı. İlçeye resmi bir ziyaret için gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı'na bölgede tatilini geçiren Adalet Bakanı Cemil Çiçek de eşlik etti.

İlçeye iki bakan birden gelince yaz ayları nedeniyle yoğun olan trafik bir anda felç oldu. Belediyenin bulunduğu İnönü Caddesinde araçlar uzun süre hareket edemedi. Yurt genelinde havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bürokratları da olumsuz yönde etkiledi. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ile birlikte Edremit Belediyesine Gömeç ilçesinde tatilde bulunan Adalet Bakanı Cemil Çicek, günlük spor kıyafeti ve hasır şapkası ve gözlerine taktığı siyah gözlükleriyle dikkat çekti. Adalet Bakanı Cemil Çiçek, başında fötr şapkası ile adeta tam bir turist gibi inceleme gezisine katıldı. Bakan Çiçek'i bazı gazeteciler ve vatandaşlar tanımakta güçlük çekerken, Bakan Çiçek, sıcaklar yüzünden bazen böyle giyinmek gerektiğini söyledi.

Edremit ilçesine saat 14.30 sıralarında gelip Edremit Belediye Başkanı Yunus Bozbey'i ziyaret edip kentin sorunları hakkında bilgi alan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, duble yolun artık son aşamaya geldiğini, yakında Edremit - Balıkesir yolu için çalışmalar başlatıldığını söyledi. Bakan Özak'a bilgi veren Edremit Belediye Başkanı Yunus Bozbey, "Şehrimizden geçen kamyon ve TIR'ların meydanımızdan geçmemesi talebi var vatandaşlarımızın. Çanakkale Seramik'in bütün TIR'ları şehrimiz meydanından geçiyor. Yazın özellikle balata kokusundan vatandaşlarımız muzdarip. Biz 18 uygulamasını yaptık herhangi bir kamulaştırma problemi yok. Belediye olarak da ne gerekiyorsa biz her zaman yardımcı olmaya hazırız" dedi.

Edremit-İzmir kavşağı arasındaki yolun yapımına başlandığını ve şehir içinde 10 kilometrelik yolun bitirildiğini ve son kalan 3 kilometrelik yolun istimlâk ve kamulaştırma çalışmalarının yapılması için çalışmaların hızlandırıldığını belirten Özak, "Belediye Başkanımızın yeni yapmak istediği Belediye Sarayı projesini inşallah Ekim ayından sonra destekleyeceğiz. Ağustos ve Eylül aylarında tüm belediyelerimize para ödediğimizden bu tip kredilere para vermiyorum. Ekim'den sonra inşallah destekleyeceğiz. İçme suyunu da Ankara'da takip edeceğim, sonucu da başkanımıza bildireceğiz. Bu 300 metrelik yolun kamulaştırılması 1,5 trilyonluk bir rakam. Bunu şu anda var, veriyoruz, hallettik diyemeyeceğim. Kamulaştırma ile ilgili zaten mevcut sorunlarımız var ama Kalkım yolunu çok acele yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Balıkesir - Susurluk çift yönlü yolunun hemen bitirilmesi gerektiğini belirten Özak, "Benim özel bir kaynağım olsa bütün yatırımımı Susurluk yoluna yatırırım. Eskiden belediye başkanlarımız bizden araba, belediye binası ve konut isterlerdi. Şimdi başkanlarımız yol isteyip bize yardımcı oluyorlar ve proje getiriyorlar." dedi.

Bunun bir aşama olduğunu belirten Özak, Edremit'te duble yollar bitirildiğinde bölgede trafik sorunları rahatlayıp, kazalar azalacağını söyledi.

Çicek ise konuşmasında, bakan Özak ile birlikte Balıkesir milletvekillerinin tüm isteklerine cevap verdiklerini ve Edremit'in bir bakanı gibi birlikte çalıştıklarını anlattı.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ile birlikte Edremit Belediyesine ziyarete gelen Adalet Bakanı Cemil Çicek'e Edremit Belediye Başkanı Yunus Bozbey tarafından dünyaca ünlü 'Yağcıbedir Halısı' hediye edildi.

Bakan Özak, Edremit'teki ziyaret ve incelemeleri sonrası saat 16.30 da karayolu ile Bandırma'ya hareket etti.

Bakan Özak ile birlikte, Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Balıkesir milletvekilleri Turhan Çömez, İsmail Özgün, AK Parti İl Başkanı Zekai Kafaoğlu, Edemit İlçe Başkanı Özkan Kostak, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri hazır bulundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious