Çiçek'ten DTP'ye uyarı: Herkes aklını başına toplasın

Çiçek'ten DTP'ye uyarı: Herkes aklını başına toplasın.8082
  • Giriş : 05.10.2007 / 14:40:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, DTP'yi PKK konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, DTP'nin terör örgütü PKK'yı lanetlememesinin, geçmişten ders almadıklarının göstergesi olduğunu söyleyerek, “Herkes aklını başına toplasın” dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, DTP'nin Türk siyasi hayatında yeni bir unsur olduğunu söyleyerek, partinin bugüne kadar olan açıklamalarına bakıldığından geçmişten ders çıkarmadıklarının anlaşıldığını belirtti. Çiçek, “Tüm dünyanın lanetlediği bir terör örgütünü lanetlemediler herkes aklını başına toplasın” dedi.

Çiçek, katıldığı bir televizyon programında şöyle konuştu:

“Ben şu ana kadar DTP'nin yaptığı açıklamalara baktığımda anlıyorum ki geçmişten ders çıkarmamışlar. Hala tüm dünyanın lanetlediği terör örgütünü lanetlemediler. Herkes aklını başına toplasın. Taban kaygısından dolayı biz açıklamalarımızı sertleştirirsek seçmen kaybetmeyiz diye düşünüyorlar. Bu yol çıkmaz yoldur. Hepimizin oturup durum değerlendirmesi yapması gerekiyor”

21 Ekim'deki referandumda, "11. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine ilişkin hükümlerin bulunduğu" geçici 18 ve 19. maddelerdeki değişikliği meclisten uzlaşarak çıkaracaklarını söyleyen Çiçek, “Herkesin fikirlerine danışacağız” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious