Çiçek'ten komutanlara ağır eleştiriler

Çiçek'ten komutanlara ağır eleştiriler.10640
  • Giriş : 11.10.2008 / 04:15:00
  • Güncelleme : 11.10.2008 / 13:38:44

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Büyükanıt ve Babaoğlu'na sert eleştiriler yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

NTV'nin canlı yayınına katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"Terör konusunda iddialı konuşmak son derece yanlış" diyen Çiçek, "Kökünü kazıdık, bitirdik demek doğru değil. 'Biri Bizi Gözetliyor' diyordun da niye bunlar oldu?' diye sorulur" sözleriyle isim vermeden Büyükanıt'ın 16 Aralık 2007'deki hava harekâtının ardından Kuzey Irak'ın "BBG evi" gibi olduğu yönündeki açıklamasını eleştirdi.

ORG. BABAOĞLU HAKKINDAKİ İDDİALAR

Çiçek, Aktütün Karakolu'nda 17 şehit verildiği haberini golf oynadığı Antalya'da kamuoyundan sonra duyduğu ortaya çıkan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ile ilgili olarak da "Bunu herkes tartışıyor zaten. Kendisinin de açıklaması var. Kamuoyu tatmin olmuştur ya da olmamıştır. Artık Türkiye daha açık toplum. Hangi görevde olursak, biri bizi gözetliyor işte. Hem konuşmamız hem de davranışlarımızda biraz dikkat etmemiz gerekir diye düşünüyorum. Belli ki hassas bir ortamdan geçiyoruz. Başka zaman normal olarak kabul edilen şeyler, böyle zamanlarda toplumun tepkisine neden oluyor" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*