Çiçek'ten sert çıkış: Hani örgütünün yerini bilmiyordunuz?

Çiçek'ten sert çıkış: Hani örgütünün yerini bilmiyordunuz?.9486
  • Giriş : 05.11.2007 / 15:09:00

Bakan Çiçek, askerlerin bırakılması görüntülerinde yer alanların "suçüstü yakalandığı"nı söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 'Sekiz askerin serbest bırakılacağını DTP'li üç milletvekili bölgeye gitmeden önce biliyorduk' dedi.

Ankara haber müdürü Hande Fırat'ın sorularını yanıtlayan Çiçek, askerlerin bırakılması görüntülerinde yer alanların "suçüstü yakalandığı"nı söyledi.

Çiçek, "Aslında askerlerimizin bırakılacağı bir gün evvelden bizim tarafımızdan biliniyordu. Yani bahsedilen üç milletvekili gitmezden evvel de biliniyordu. Ama dünkü görüntülerde gözardı edilmemesi gereken bir husus daha var. Kimlerin terör örgütüyle içiçe olduğu da çok açık gözüküyor orta yerde" dedi.

Çiçek, "İnsani boyut ön plana çıkarılarak 'herkes birşeyler yapıyor' gözükse de, bu işin arkasında terör örgütleriyle kimin içli dışlı, kimin sarmaş dolaş olduğununun o olaylar en güzel kanıtıdır" ifadesini kullandı.

"Terör örgütünün yerini bilmiyoruz, nerede olduğunu bilmiyoruz" diyenlerin, dün nasıl bir görüntü çizdiklerinin açıkça ortada olduğunu söyleyen Çiçek, "Kimse 8 askerimiz üzerinden insani mülahazaları ön plana çıkararak, kendi bulunduğu durumu gözleyemez. Dün suçüstü yakalanmışlardır. Benim kanaatim odur" diye konuştu.

CNN TÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious