Çiftçinin annesi Erdoğan’a kırgın

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

Mersin’de önceki gün Başbakan Erdoğan tarafından azarlanan çiftçi Mustafa Kemal Öncel ve annesi Ümmü Öncel şöyle konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anne Öncel, Başbakan’a kızgınlığını “Allah ıslah etsin. Söyledikleri çok ayıp. O çirkin lafları Başbakan’a yakıştıramadım. Kendi okumuş, başarmış. Başbakan olmuş yanına geleni güzel karşılayıp hoş göndermeli. Yaptıkları Allah katında da kul yanında günahtır. Kemalim rızkının, ekmeğinin peşinde” diye dile getirdi. Öncel, Erdoğan’ın üslubunun bir başbakana yakışmadığını belirterek, “Kendisinin anası nasılsa, Kemal Öncel’in anası da aynıdır. Hiç kimse taşın deliğinden çıkmadı. Bu sözler bir Başbakan’a yakışmıyor. Başımızın tacı dediğimiz başbakan naranciyecilere baksın, fakir olan kullara baksın. İnsanlar aç sefil” dedi.

TALİHSİZ BİR ÜSLUPTU

Mersin’in Kuyluk Beldesi’ndeki evinde yaşayan 47 yaşındaki Kemal Öncel 1992 yılında ithalat-ihracak firması olduğunu söyledi. Öncel, “Yurtdışındayken TRT 1 aleyhimde yanlış haber yaptı. Bu benim ticaret hayatımın sonu oldu. İflas ettim. Birkaç yıl evimden dışarı hiç çıkmadım. Babam evin önündeki portakal bahçesini bana verdi. Şu anda bütün portakal ve limonlar ağaçta kaldı. Çünkü verilen fiyat çok ucuz. Çiftçilerin tümü benim gibi ürünlerini bedava dağıtmak zorunda kalıyor. Amacım, Başbakan’a çiftçinin nasıl bir durum içinde olduğunu söylemekti” dedi.

Erdoğan’ın kendisiyle konuşma tarzını ‘talihsiz bir üslup’ diye değerlendiren Öncel, şöyle devam etti:

“Başbakan, YÖK ve Danıştay’a diş geçiremeyince sinirini benden çıkardı. Çünkü ben daha önce onun nutkunu kesmiş bir adamım. Başbakan ile birkez Kargıpınarı’nda ve iki defa da Meclis’te görüştüm. En kötüsü annemi diline almasıydı. Bana ‘Anasını babasını alsın buradan gitsin’ diyor. Beni bu vatan topraklarından göndermeye kimsenin gücü yetmez. Beni bu vatan topraklarından gönderecek böyle bir yiğit daha anasından doğmadı.”

KORUMALAR DARP ETTİ

Başbakan’a çiftçinin içinde bulunduğu zor durumu ifade etmeye çalıştığını söyleyen Öncel, “Başbakan’ın yanına çiftçi hakları için çıktım. Sonuç böyle oldu. Devlet şimdi benim karşımda acze düştü” dedi. Başbakan korumalarının “Kimden para aldın hangi parti var arkanda, söyle birinin adını ver bari, sana üç katı beş katı para veririz” diyerek kendisini dövdüklerini iddia etti. Hiçbir parti ile organik ya da inorganik bir bağı olmadığını da belirten Öncel, “Bu eylemleri herhangi bir siyasi parti işbirliğiyle yapıyorsam, şerefsiz bir insanım” diye konuştu.

SAVCILIĞA GİDECEĞİM

Öncel, hem can güvenliği hem de Erdoğan’ın korumalarının kendisini darp ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Öncel, “Bana hakaret ettiklerini belki ispat edemem ama darp izleri doktor raporuyla kanıtlı. Başbakan hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunmayı henüz düşünmüyorum” dedi. Öncel, olaydan sonra kendisini çok sayıda kişinin ziyaret ettiğini de söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious