Çifte acıyla yıkıldılar

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Şehit astsubayın ailesi bir de babanın ölümüyle yıkıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Oğlu Astsubay Başçavuş Levent Çevik'in öldürüldüğü haberini alan baba İbrahim Çevik, kalp krizi geçirerek dün gece oğlu Can Çevik tarafından Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. İbrahim Çevik, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Jandarma Başçavuş Levent Çevik'in şehit haberiyle yasa boğulan Çevik ailesi ve yakınları, bir de baba İbrahim Çevik'in vefatıyla bir kat daha yasa boğuldu. Bugün hastaneye akın eden Çevik ailesi, hastanede uzun süre gözyaşı döktü.

Yakınları terör olaylarına tepki gösterdi. Çevik ailesinin yakınlarından Nurettin Çiçek, doğuya hep gariban ailelerin çocuklarının gönderildiğini iddia ederek gözyaşları arasında tepki gösterdi.

Çiçek "Hiç duydunuz mu doğuda bir devlet büyüğünün oğlu bir milletvekilin ya da bakanının oğlu, bir savcının oğlunun hayatını kaybettiğini. Hiç olmadı. Doğuya hep garibanların çocukları gönderildi. İstemiyoruz artık. Bizi istemeyenleri biz de istemiyoruz. Düşsünler artık yakamızdan." şeklinde konuştu.

Oğul Can Çevik de annesi Neziha Çevik'e ve diğer yakınlarına sarılarak ağladı. Her gün Şırnak'tan şehit haberlerinin geldiğini belirterek "Nedir bu kadar, anlam veremiyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious