Çığ altında kalan üniversiteliler...!

  • Giriş : 11.02.2006 / 00:00:00

Niğde'de mevkiinde çığ düşmesi sonucu hayatını kaybeden 4 üniversite öğrencisi ile dağda mahsur kalan 10 öğrenciyi kurtarmak için olay yerine 2 helikopterle Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hacettepe Üniversitesi Dağcılık koluna üye 14 kişi, Demirkazık Dağına tırmanış yapmak üzere dün akşam gelip Soluklupınar mevkiinde 2800 metrede kamp kurdu. Bu sabah tırmanışa geçen üniversiteli ekibin üzerine 3000 metrede saat 09.00 sıralarında çığ düştü. 10 kişi kurtuldu. 4 kişi çığın altında kaldı. 10 kişi yaptığı çalışma sonucu iki arkadaşlarının cesedini çıkardı. İki dağcı ise çığ altında kaldı. Çığın düştüğü yere 1 helikopterle hareket eden 10 kişiden oluşan Jandarma Arama Kurtarma ekibi ve eğitimli köpek, mahsur kalan 10 kişi ve ve çığ altında bulunan 2 kişiyi çıkarmak için hareket etti.

Olay yerine gelen AK Parti Milletvekili Erdoğan Özegen, dağcıların tırmanış için resmi makamlara bilgi vermediklerini, ekiplerin mahsur kalanları kurtarmak için çalışmalara başladığını söyledi. Niğde Jandarma Alay Komutanı Albabay Naci Aydın da, dağ evinde kurtarma ekiplerinin çalışmalarını yönlendirdi.

Mahsur kalan dağcıların ve cesetlerin Niğde Jandarma Komutanlığına indirilip oradan da Niğde Devlet Hastanesine kaldırılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious