Çığda değerlendirme rapordan sonra

Çığda değerlendirme rapordan sonra.14511
  • Giriş : 26.01.2009 / 15:56:00

Devlet Bakanı Başesgioğlu, Zigana'da 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan çığ olayıyla ilgili olarak, adli ve idari makamların hazırladığı raporları gördükten sonra geniş çaplı değerlendirme yapılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakan Murat Başesgioğlu, dün Zigana Dağı'nda çığ felaketinin yaşandığı bölgeye gelerek Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ve diğer yetkililerden olayla ilgili bilgi aldı.

Bakan Başesgioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay mahallini bizzat görmek istediğini, bu nedenle bölgeye geldiğini belirterek, ''Bu bölge, her zaman doğa sporlarının yürüyüşlerinin yapıldığı bir yer. Böyle bir olayın yaşanması çok üzücü'' diye konuştu.

Olayın oluş şeklinin belirlenmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Başesgioğlu, ''Adli ve idari makamlar, olayın oluş şekliyle ilgili bütün raporlarını hazırlayacaktır. Bu raporları gördükten sonra değerlendirme yapılacak. Bu aşamada, raporun sonucuna ilişkin bir şey söylemek mümkün değil'' diye konuştu.

Olaya çok seri bir şekilde müdahale edildiğini de kaydeden Bakan Başesgioğlu, ''Bütün arkadaşlarımız, can siperhane bir şekilde çalıştı. Çığdan bazı yaralıları da kurtardılar'' dedi.

Dağcılık ve kış sporlarının çok riskli sporlar olduğuna dikkati çeken Başesgioğlu, ''Bütün temennimiz, bundan sonra böyle üzücü olayların yaşanmaması. Her ilimizde doğal afetlerle ilgili risk haritaları vardır. Burası, bu risk bölgeleri içerisinde yer alan bir yer değil'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*