Çığlıklar hala kulaklarımda

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Bağdat'ta düşen uçaktan sağ kurtulan tek yolcu Abdülkadir Akyüz, hastaneden taburcu olurken dehşet dakikalarını anlattı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Herkes birbirlerine sarılmış ağlıyordu. Sürekli çağlık atıyorlardı"

Irak'ın başkenti Bağdat'ta 9 Ocak'ta düşen ve 34 Türk işçisine mezar olan uçaktan sağ kurtulan tek yolcu, tedavi gördüğü Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden taburcu oldu. Taburcu işlemi öncesi hastanın durumuyla ilgili bilgi veren Başhekim Prof. Dr. Şenol Tosun, genel durumunun iyi olduğunu belirterek, "Hastamızın omuriliğindeki kesi nedeniyle belden aşağısı felç durumdadır. Yürüyemeyeceği için hayatını bundan sonra tekerlekli sandalyede sürdürecek" dedi. Cumhuriyet savcısı ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen teknik heyet tarafından kazayla ilgili Akyüz'ün bilgisine başvurulduğunu belirten Tosun, muayenesi iki psikiyatri doçenti tarafından yapılan hastanın hafızasında tam bir açılma olmadığını bildirdi. Hastanın kaza anıyla ilgili kopukluklar yaşadığını kaydeden Tosun, "Sanıyorum bundan sonra da hafızası olayla ilgili tam olarak yerine gelmeyecek" diye konuştu.

‘HİÇ ANONS YAPILMADI’

Daha sonra mucize adam Abdülkadir Akyüz, hasta yatağında soruları yanıtladı. Ellerinde belirgin yanıklar bulunan Akyüz, uçağın orta kısmında oturduğunu, herhangi bir patlama duymadığını belirterek, "Uçak irtifa kaybetmeye başladı. Ben yerimde oturuyordum. Hiçbir anons yapılmadı. İnsanlar birbirlerine sarılıp 'uçak düşüyor' diye bağırmaya ağlamaya başladılar. Uçak düştükten sonra yaşananları hatırlamıyorum" dedi. Akyüz, kazadan kurtulan tek kişi olduğunun hatırlatılması üzerine, "Demek ki şanslıyım. Allah'ın işi" diye konuştu. Genç adam daha sonra fizik tedaviye devam edeceği Adana Balcalı Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Özel bir ambulansla Adana'ya gönderilen Akyüz'e, ailesi eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious