Cihan, Ria-Novosti ile işbirliği anlaşması imzaladı

Cihan, Ria-Novosti ile işbirliği anlaşması imzaladı.12623
  • Giriş : 28.06.2008 / 11:54:00

Türkiye'de yerel ve ulusal medyanın önemli haber kaynaklarından biri olan Cihan Haber Ajansı yurtdışı açılımlarına hız verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ajans Rusya'nın önemli devlet haber ajanslarından Ria Novosti ile işbirliği anlaşması imzaladı. İki ajans Avrasya bölgesi başta olmak üzere tüm dünyadaki faaliyetlerinde işbirliği içinde olacak.

Ria-Novosti Haber Ajansı Genel Müdür yardımcısı Sergey Vikhukholev, Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada etkin olan Cihan Haber Ajansı ile işbirliği içinde olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Güzel bir anlaşma imzaladık. İşbirliğini güçlendirerek müşterilerimize daha güzel hizmetler sunacağız." dedi.

Ria-Novosti'nin aktif bir şekilde geliştiğini ve gelişme sürecinde de süreklilik oluşturduğuna değinen Vikhukholev, "Çalışanlarımız çok genç ve dinamik. Gazete ve televizyonlar için eleman yetiştiren bir okul olduk. Özellikle multi-medya alanında gelişim öncelikli hedefimiz." ifadelerini kullandı. 1941 yılında Sovyetler Birliği Enformasyon Bürosu olarak kurulan ajans 1990 yılında Sovyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov tarafından haber ajansına dönüştürüldü. Özellikle son yıllarda büyük değişim geçiren ajans yazılı, fotoğraflı ve görüntülü haberlerle faaliyetlerini sürdürüyor.

"RUSYA VE TÜRKİYE DOSTLUĞU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Ajansların halkların birbirini tanıması ve dostluğu yolunda büyük önem taşıdığına Sergey Vikhukholev, iki ajansın Rusya ve Türkiye dostluğu için çalışacağını söyledi. Vikhukholev, "Türkiye başta olmak üzere tüm komşu ülkelerde daha aktif olmak istiyoruz. İki ülke halkının birbirini daha iyi tanıması için karşılıklı daha çok haber üretmeliyiz. Birbirini tanıyan halklar böylece dostluk ilişkilerini geliştirecek." açıklamasında bulundu. Rusya'da İnterfaks ve İtar-Tass haber ajansları ile ciddi bir rekabet içinde olduklarını kaydeden yetkili, bu durumun tüm ajansları canlı tuttuğunu ifade etti.

Cihan Haber Ajansı Genel Müdür yardımcısı Zafer Demiriz de imza töreninde yaptığı konuşmada yapılan işbirliği anlaşmaları ile dünyanın her yerinde olma hedefine doğru hızla ilerlediklerini söyledi. Türkiye ve Rusya halklarının dostluğunun iki ülke basın mensuplarının katkıları ile gelişeceğine değinen Demiriz, "Cihan Haber Ajansı da genç ve dinamik bir kadroya sahip. Bizler de tüm dünyada etkin olmayı ve böylece müşterilerimize daha iyi hizmet vermeyi hedefliyoruz. Rusya'nın önemli haber ajanslarından biri ile işbirliği anlaşması imzalamaktan memnunuz." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious