Cihan Haber Ajansı Gündemi

Cihan Haber Ajansı Gündemi.10551
  • Giriş : 15.10.2014 / 09:25:01

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Köşk'te sırasıyla; Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikten toprak getirecek engelli vatandaşları, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan'ı kabul edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Köşk'te sırasıyla; Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikten toprak getirecek engelli vatandaşları, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan'ı kabul edecek. (14.30-16.00-16.45-Ankara)

- Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde Karadeniz Bölgesi milletvekilleri ile Bölgesel İstişare Toplantısı'na katılacak. (10.00-Ankara)

- Başbakan Davutoğlu, İçişleri Bakanlığı'nda İçişleri Bakanlığı bilgilendirme toplantısına katılacak. (14.30-Ankara)

- Davutoğlu, Başbakanlık Merkez Bina'da YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya'yı kabul edecek ardından Çözüm Süreci Toplantısı'na başkanlık edecek. (17.45-18.15-Ankara)


POLİTİKA
- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ASO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret edecek. (14.30-Ankara)

- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kredi Yurtlar Kurumu'nda Alman Hanns Seidel Vakfı Başkanı Prof. Ursula Mannle ve Hans Seidel Vakfı Asya Daimi Temsilcisi Max Meier ile görüşecek. (09.15-Ankara)

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bakanlığın engelli vatandaşlara 'İş Koçluğu' projesinin Mövenpick Otel'teki tanıtım toplantısına katılacak. (10.30- İstanbul)

- CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak. (12.00-Ankara)

- Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Akgün Otel'de düzenlenecek 'Çözüm Süreci Mi Bölünme Süreci Mi' konulu panele katılacak. (10.00- İstanbul)

- Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bursa'da. Büyükataman, MYK üyesi Necati Özensoy, MHP Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş ve sendika yöneticileriyle birlikte, milli eğitimdeki atamaları değerlendirecek. (12.00-Bursa)


EKONOMİ
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ocak-Eylül 2014 dönemi (Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Sonuçları, 2014 yılsonu Bütçe Gerçekleşme Tahmini ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı) hakkında Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyecek. (10.15-Ankara)

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, SETA'da 'Enerji Arz Güvenliği ve Güney Gaz Koridoru' paneline katılacak. (11.00-Ankara)

- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanlığı'nda yapılacak Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Komisyonu 15. Dönem Toplantısı'na katılacak. (13.15-Ankara)


DÜNYA
- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi'ne geçici adaylığı için temaslarını sürdürüyor. (New York)

- AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi, Tahran'ın nükleer programı ile ilgili görüşmeler kapsamında ABD ve İran'ın dışişleri bakanlarını bir araya getirecek. (Viyana)

- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Almanya'da temaslarını sürdürecek. (Berlin)

- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sigmar Gabriel ile görüşecek. (Berlin)

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Azerbaycan temaslarına Türk Şehitliği'ni ziyaret ederek başlayacak. (Bakü)


GÜNCEL
- Suriye sınırındaki gelişmeler takip ediliyor.


SPOR
- Süper Lig'in 6. haftasında Sivasspor ile Ankara'da karşılaşacak olan Beşiktaş, bu maçın hazırlıklarına yapacağı antrenmanla devam edecek. (11.00-İstanbul)

- Galatasaray Spor Kulübü'nde olağan aylık divan kurulu toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılacak. (13.30-İstanbul)

- Fenerbahçe'de 'Hedef 1 milyon üye' projesinin tanıtımı yönetim kurulunun katılımıyla yapılacak. (19.30-İstanbul)

- Bursaspor'un resmi taraftar hattı BURSASPORCELL'in organize ettiği imza gününe; futbolcular Filipe Josue Pesqueira, Jose Fernandao, Enes Ünal katılacak. Taraftarlarla sohbet edip imza dağıtacak. (16.00-Bursa)

- Süper Lig takımlarının haftanın maçlarıyla ilgili hazırlıkları takip edilecek. CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious