Çikolata devi Cadbury'den 'şeker' gibi tablo

Çikolata devi Cadbury'den 'şeker' gibi tablo.19466
  • Giriş : 21.06.2008 / 22:51:00

Dünyanın en büyük şekerleme üreticisi Cadbury, ilk çeyrekte karını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,5 oranında artıracağını tahmin ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın en büyük şekerleme üreticisi İngiliz Cadbury sallantıda olan İngiliz ekonomisine rağmen ilk çeyrek rakamlarında karını yüzde 1,5 oranında artıracağını tahmin ettiğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada toplam gelirlerin yüzde 7 oranında artış gerçekleşeceği ancak emtia fiyatlarındaki artışın etkisinin yılın ikinci yarısında hissedileceği ifade edildi. Cadbury, bu yıl emtia fiyatlarının ortalama yüzde 6 oranında artış göstereceğini, bunun etkilerinin ise yılın ikinci yarısında hissedileceğini ifade etti.

Şirketten yapılan açıklamada ilk çeyrek rakamlarının olumlu çıkacağı, 2008 yılının ise Cadbury açısından iyi geçeceği ifade edildi. Cadbury CEO'su Todd Stitzer,"olumsuz ekonomik verilere ve emtia fiyatlarındaki artışa rağmen 2008'i karla kapatacağımızı ön görüyoruz" şeklinde konuştu.

Cadbury'den yapılan açıklamada İngiltere'deki satışların her yıl ortalama yüzde 2'lik artış gösterdiği ve şirketin günlük süt ürünlerinin her geçen gün daha fazla sattığı ifade edildi. Üretim maliyetlerinin arttığına dikkat çekilen açıklamada bu artışın satış fiyatlarına olumsuz yansıtılmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious