Çikolata dolanıdırıcıları yakayı ele verdi

Çikolata dolanıdırıcıları yakayı ele verdi.15925
  • Giriş : 14.10.2008 / 20:10:00

Gaziantep'te 70 bin YTL'lik çikolata ürününü firmanın belirttiği yerlere bırakmayıp başka şahıslara satan 6 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

70 bin YTL'lik çikolatayı adresine ulaştırmayan nakliye dolandırıcıları yakalandı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlileri, 25 Eylül 2008 günü İstanbul'daki bir çikolata fabrikasından 70 bin YTL değerinde çikolata yükünü Adana-Ceyhan-Gaziantep-Şanlıurfa-Diyarbakır ve Batman illerine nakletmek üzere teslim alan şahısların, güveni kötüye kullanmak suretiyle nakliye dolandırıcılığı yaptıklarını tespit etti.

Yapılan çalışmalar sonucu, bir şahsın sahte belge ve evrak düzenlemek suretiyle bahse konu fabrikadan yükü teslim aldığı, olayda kullanılan Renault marka çekicinin plakasının sahte olduğu ve şahsın yükü teslim aldıktan sonra başka yerlere teslim ettiği tespit edildi. Olayla ilgili olduğu belirlenen toplam 6 şüpheli şahıs, gözaltına alındı.

Güveni Kötüye Kullanma ve Nakliye Dolandırıcılığı suçlarından adliyeye sevk edilen şahıslardan biri tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*