Çılgın Hakim görevden alındı!

  • Giriş : 28.11.2007 / 10:52:00

Cep telefonu çalınca çılgına dönüp salondaki herkesi hapse attıran hakim görevden alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'de duruşma sırasında bir cep telefonunun çalmasına sinirlenip salondaki herkesi hapse atan çılgın hakim görevden alındı.
Hakim Robert Restaino (48), yönettiği duruşma sırasında çalıp duran cep telefonunun sahibi ortaya çıkmayınca salonda bulunan 46 kişiyi cezalandırdı.
Mahkeme belgelerine göre, 2005'teki duruşma sırasındaki olaylar şöyle gelişti:
Duruşma sırasında cep telefonunun çalması üzerine hakim Restaino, "O cep telefonu bana verilmediği takdirde bu salondaki herkes hapse gidecek. Dalga geçtiğimi sanıyorsanız, beni tanıyanlara sorun. Hepiniz gideceksiniz." Hakimin bu sözleri üzerine salon güvenlik görevlileri telefonu aradı, ancak bulamadı.
Kısa bir aradan sonra hakim Restaino koltuğuna döndü ve yeniden kimin cep telefonunun çaldığını sordu. Yine sorusuna yanıt alamayan hakim çok kızdı, salondaki 46 kişinin gözaltına alınmasını istedi ve her bir kişi için 1500 dolar kefalet ücreti belirledi.
Ancak hakim, gazetecilerin kendisini aramaya başladığını öğrenince herkesi serbest bıraktı.
New York yargı yürütme komisyonu tarafından bu olayla ilgili yapılan soruşturma sonucunda hakimin bu hareketi "açıklanamaz bir delilik" olarak değerlendirildi ve hakimin görevden alınmasına karar verildi.
2002'de hakim olan Restaino ise komisyona verdiği ifadede özel hayatında stres içinde olduğunu söylemekle yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious