Çılgın Türkler Ferrari kuyruğunda

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Ferrari arabaya Türkler’in gösterdiği ilgi İtalyanlar’ı bile şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Ferrari için Türkler sıraya girdi” diyen Türkiye Distrübütörü Orhan Ülgür 16 ayda 42 adet satılan Ferrarilerin en pahalısının 642 bin Euro olduğunu söyledi

Geçtiğimiz gece Blackk Restaurant'ta 'Fer Mas' şirketinin Türkiye'deki müşterilerine verdiği partide Ferrari otomobiller boy gösterdi. Ferrari sahiplerinin özel davetiye ile çağrıldığı partiye konuklar, fiyatları 270-411 bin Euro arasında değişen Ferrari otomobilleri ile katıldı.

SEKİZ FERRARİ’Sİ OLAN TÜRK VAR

Bir Türk iş adamının koleksiyonunda 8 adet Ferrarisi olunca, İtalyan firması Ferrari için Türkiye pazarını ve prestij listesini bir üst sıraya çıkarttı. Ferrariler'in yeni modellerinin, 270 bin euro (Yaklaşık 500 bin YTL) ile 411 bin Euro (yaklaşık 760 bin YTL) arasında değişen fiyatlarıyla satılması da dudak uçuklatan cinsten. Üstelik bu otomobillere her parası olan da rahatça sahip olamıyor. Sıra beklemenin dışında mevkisi de göz önüne alınıyor. Ülkemizde 140 adet bulunan Ferrari sahipleri arasında Kahraman ve Levent Sadıkoğlu, Hakan Behlil, Alican Ulusoy, Tayfun Demirören, Mehmet Germiyanlıgil, Sinan Serter, Emre Bahçıvan, Harun Tan, Cengiz Artam gibi işadamları bulunuyor. Rahmi Koç'un da iki adet eski model Ferrari'si bulunan bu özel kulübe ayrıca Mehmet Koçarslan'ın geçtiğimiz yıl eşi Müge Hanım'a 256 milyara Ferrari Moranello satın almasıyla biri daha katılmış oldu.

EN PAHALI MODELİ 642 BİN EURO

Fiyatı 642 bin euro olan ve Ferrari'nin kurucusu Enzo Ferrari'nin adını taşıyan sınırlı sayıdaki 'Enzo' modelini parası olan herkes dahi alamıyor. Şu an Türkiye'de hiç kimsede olmayan bu modeli satın alabilmek için hem 642 bin euro vermek, hem de 3 adet başka bir model Ferrari'ye sahip olmak şartı koşuluyor. katladığını, Ferrari'nin yeni modelleri için ülkemizde bir yıllık kuyruk oluştuğunu bu durumun İtalyan firmasını bile şaşırttığını söyledi.Türkiye'nin Rusya, Romanya, Polonya, Macaristan ve Yunanistan'ı geride bıraktığını, son 16 ayda 42 adet Ferrari sattıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious