Çiller, Cindoruk'a karşı savaş açtı

Çiller, Cindoruk'a karşı savaş açtı.15835
  • Giriş : 11.05.2009 / 00:45:00
  • Güncelleme : 10.05.2009 / 23:46:21

Demirel'in desteklediği Cindoruk'a karşı Tansu Çiller savaş ilan etti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DP kongresine 10 günden az bir süre kala saflar netleşmeye başladı. Demirel'in destekleği Cindoruk'a karşı, Tansu Çiller de Soylu'ya destek verdi. Çiller 'Cindoruk ve ekibini sandığa gömün' talimatı verdi.

Demokrat Parti (DP) kongresine 10 günden az bir süre kala saflar netleşmeye başladı. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in desteğiyle aday olduğu söylenen Hüsamettin Cindoruk'a karşı DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'yu destekleyen isimler sahneye çıktı.

Aydın Menderes'in ardından Soylu'ya bir destek de eski başbakanlardan Tansu Çiller'den geldi. Süleyman Soylu'nun genel başkanlığa yeniden aday olmasını isteyen Tansu Çiller'in yakın çevresine, "Cindoruk'u sandığa gömün." dediği öğrenildi.

DP'de Cindoruk'un adaylığı 'Demirel-Çiller' çekişmesini yeniden gün yüzüne çıkardı. Çiller'e yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre siyaset dışı kalmaya özen gösteren eski başbakan, Cindoruk'un aday olması üzerine devreye girdi. Genel başkanlığa seçildiği kongrede de destek verdiği Soylu'nun yeniden aday olmasını isteyen Tansu Çiller'in, "Bana çok çektirdiler." dediği bildirildi.

DP'de Süleyman Soylu'ya destek veren isimler Çiller'in genel merkeze gelerek açıklama yapmasını istiyor. Ancak Çiller'in bu konuda henüz karar vermediği belirtiliyor. Cindoruk ve arkadaşları, 28 Şubat sürecinde DYP'den koparak Demokrat Türkiye Partisi'ni (DTP) kurmuş, Tansu Çiller'in başbakanlığındaki Refahyol hükümetinin yıkılmasında rol almışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*