Çiller, Kırat'ı yeniden şahlandıracak

Çiller, Kırat'ı yeniden şahlandıracak.14280
  • Giriş : 07.11.2008 / 14:54:00

Partisi DYP 3 Kasım'da baraj altında kalan ve siyasetten kopan Çiller, Kırat'ı şahlandırmaya geliyor. DP'de batoyor diyenlere umut veren Çiller tarihi de verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

22 Temmuz seçimlerinde baraj altı kalan DP'de Mehmet Ağar'ın istifası ile adı sık sık gündeme gelen ama bir türlü DP'nin başına geçmeye yanaşmayan Porf. Dr. Tansu Çiller'den olumlu yanıt.

DP en üst karar alma organı olan Genel İdare Kurulu'nun (GİK) İzmirli üyesi Cevat Kırkpınar, Tansu Çiller'le Kuşadası'ndaki çiftliğinde görüştüğünü belirtti. Milliyet'te yar alan habere göre, Çiller DP'nin başına geçmesini isteyen, Kırkpınar'a 'Kıratı yeniden şahlandıracağım' dedi.

Çiller'in DYP genel başkanlığı döneminde Merkez Karar Kurulu üyeliği de yapan DP GİK üyesi Cevat Kırkpınar, Çiller'le, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ndeki çiftliğinde yaklaşık 2 saatlik bir görüşme yaptığını söyledi.

YEREL SEÇİMLERDEN SONRA İŞ BAŞINDA

Partinin kötü durumda olduğunu, Geel Başkan Süleyman Soylu ile bu işin yürümeyeceğini anlattığını dile getiren Kırkpınar, Çiller'in 2009'un Mart ayında yapılacak yerel seçimlerden sonra partinin başına geçme konusunda umut verdiğini açıkladı.

Kırkpınar, "Sayın Tansu Çiller'e 'Sayın Başbakanım parti elden gidiyor' dedim. Kendisi bana, 'Sen merak etme Kırat'ı yeniden şahlandıracağım. Yerel seçimlerden sonra partimizin durumunu bir görelim. Eğer işler ters giderse, parti o zaman yerin dibine girse bile siz bu ananıza güvenin' dedi. Bu sözler beni ve arkadaşlarımı rahatlattı" dedi.

Türkiye'nin ilk ve tek kadın başbakanı olma özelliğini taşıyan Çiller 3 Kasım 2002 seçimlerinde partisi DYP az bir farkla baraj altında kalınca siyaseti bırakmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*