Çiller'den Demokrat Parti çağrısına olumsuz yanıt

Çiller'den Demokrat Parti çağrısına olumsuz yanıt.27533
  • Giriş : 24.05.2008 / 05:20:00
  • Güncelleme : 24.05.2008 / 00:08:35

Eski Başbakan Tansu Çiller'i Yeniköy'deki yalısında ziyaret eden Demokrat Parti heyeti umduğunu bulamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokrat Parti'den bir heyet bugün DYP eski Başbakan Tansu Çiller'i Yeniköy'deki yalısında ziyaret etti.

Aralarında Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları Turan Gürel, Necati Yönder, Harun Akın, Nevzat Ceylan ve Erdoğan Sezgin, Genel İdare Kurulu üyesi Mustafa Eraslan ve Melike Elitaş iye Konya il ve ilçe teşkilatından çok sayıda partilinin olduğu grup saat 15.30 sıralarında Çiller'in yalısına geldi.

Parti yöneticilerini yalısında kabul eden Çiller, heyetle yaklaşık iki saat görüştü. Görüşmelerin devam ettiği sırada kapının önünde bekleyen çok sayıda partili de Çiller'in Demokrat Parti'nin başına geçmesi için pankart açtılar.

Toplantının sonunda bir açıklama yapan Tansu Çiller, ülkenin bugün zor ve puslu bir dönemden geçmekte olduğunu ifade ederek, "Milletimiz işsizlik, güvencesizlik, güvensizlik, fakirlik ve hatta açlık içerisinde hayat mücadelesi verirken iş dünyamızda sıkıntılı bir belirsizlik içerisindedir" dedi.

"Global baskı artmaya devam ederken, ekonomi alarm sinyalleri vermeye başlamıştır" diyen Çiller, milletin bölündüğünü ve kamplaştığını kaydetti.

Demokrat Parti ekibinin henüz yolun başında olduğunu ve kat edilecek çok mesafe olduğunu aktaran Çiller, bir gün şartların yerine gelmesi halinde sorumluluktan kaçmayacağını aktardı.

Çiller, "Bir gün gerekli şartlar oluşursa buna 'hayır' demek bizim sorumluluk anlayışımıza uymaz. Ancak henüz alınacak çok mesafe var. Böyle bir karar uzun bir yolun sonunda alınmalıdır. Ancak bu gün kesinlikle o gün değildir. Benim böyle bir talebim ve yönlendirmem kesinlikle olmadı ve olmayacaktır" dedi.

Her başlangıçta olduğu gibi bazı zorluklar olacağını ifade eden Çiller, "Bugün partili arkadaşlarımızla görüştük. Onların taleplerini dinledim. Partinin başına geçmem konusunda taleplerini dile getirdiler. Ancak gün o gün değildir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Dolayısıyla dün olmadığı gibi bugün veya yarın aktif siyasete dönme ile ilgili kişisel planım ileriye dönük yönlendirme veya talebim olamaz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious