Çiller'e büyük ilgi

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Eski Orman Bakanı Hasan Ekinci'nin eşi Sevim Ekinci'nin cenaze töreni, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ile eski başbakan Tansu Çiller arasındaki yakınlaşmaya sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partililerden büyük ilgi gören Çiller, cenazeden ayrılırken alkışlarla uğurlandı.
Akciğer kanseri nedeniyle uzun süredir tadavi gören, ancak önceki gün hayata veda eden Sevim Ekinci (66), dün Kocatepe Camii'nde öğle namazının ardından kılınan caneze namazından sonra Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kocatepe Camii'ndeki törene başta Ağar olmak üzere eski bakanlar, milletvekilleri ve partililer katıldı.
Ağar partililerle sohbet ederken, tören alanına eski DYP lideri Çiller geldi. Ağar, Çiller'i Kocatepe Camii'ndeki merdivenlerin başına kadar gelerek karşıladı, iki lider avluya doğru yürüyerek sohbet etti. Ekinci ve ailesine başsağlığı dileyen Çiller'e partililerin yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti.
Partililer, cenaze töreninden ayrılırken Çiller'i alkışlarla uğurladı. Çiller, bir gazetecinin, "Uzun zaman sonra Ankara'dasınız, ne hissediyorsunuz?" sorusuna, "Çok değerli bir arkadaşımızı, yakınımızı kaybettik. Benim için, bütün camiamız için bir kayıp. Mekânı cennet olsun inşallah. Ailesine başsağlığı diliyorum" karşılığını verdi.
Tüm DYP camiasının bulunduğu cenazeye, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel katılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious