Cilvegözü'nde kaçakçılık operasyonu

Cilvegözü'nde kaçakçılık operasyonu.10623
  • Giriş : 31.12.2007 / 16:05:00
  • Güncelleme : 31.12.2007 / 16:41:05

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yurt dışına ilk defa çıkan araç şoförleri Gümrük mevzuatını bilmeden Arap ülkelerinde ucuz olan mazotu bidonlara doldurarak getirince güvenlik güçlerinin kontrollerine takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cilvegözü Gümrük Muhafaza Müdürlüğü Kaçakçılık ve İstihbarat ekipleri son 10 gün içerisinde sınır ötesi bayramlaşmadan ve hacıları getiren araçlarda yaptıkları aramalarda 40 ton kaçak mazot ele geçirdi.

Aşırı araç yoğunluğuna rağmen kaçakçılara göz açtırmayan Gümrük Muhafaza Müdürlüğü Kaçakçılık ve İstihbarat ekipleri, jandarma, emniyet yalnızca bir günde bin bidon dolusu kaçak mazota el koydu.

İl Özel İdaresi görevlilerine teslimi için gümrükte peronlara indirilen kaçak mazot bidonlarının kimi peronların tamamen kapanmasına neden oldu. Bir günde indirilen bidonlar dolusu kaçak mazotun piyasa değerinin ise 101 bin 500 YTL olduğu bildirildi.

Yetkililer yurt dışına ilk defa çıkan araç şoförlerinin gümrük mevzuatını bilmeden Arap ülkelerinde ucuz olan mazotu bidonlara doldurarak getirmeye çalıştıklarını, yapılan kontrollerde ise muafiyet fazlası mazotlara el konduğunu aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious