Cim Bom'da kriz var

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Cim Bom, yönetim krizinden dolayı transfere soyunamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şampiyonluğu son haftada F.Bahçe’nin elinden alan Galatasaray’da yeni sezon öncesi transfer hareketliliği olmaması taraftarı endişelendiriyor. Polat’ın Okan Buruk operasyonu, henüz yönetimden onay almış değil. Şampiyonlar Ligi için kadronun yetersizliği güncelliğini koruyor.

Geçen yıl şampiyon olan Galatasaray’ın bu sezon en büyük hedefi Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçının ilk ayağını 8 Ağustos’ta oynayacak olan Sarı-Kırmızılılar’da henüz hiçbir transferin yapılamaması camiayı endişeye sevk ediyor.

Fenerbahçe ve Beşiktaş yeni transferlerle gücüne güç katarken Galatasaray, yönetim içi krizle boğuşuyor. Başkan Yardımcısı Adnan Polat’ın Okan Buruk’a bir ay önce gizlice sözleşme imzalatması yönetim içindeki küçük çatlağın iyice büyümesine sebep oldu. Bu transfere karşı çıkamayan Başkan Canaydın, kendisine yakınlığıyla bilinen yöneticilerin yaptığı açıklamalarla Polat’ı bir hayli yıpratacağını düşünüyor. Özellikle yönetici Şükrü Ergün’ün, “Adnan Polat bu kulübün sahibi değil.” açıklamasını Başkan Canaydın’dan habersiz yapması pek mümkün gözükmüyor. Bunu çok iyi bilen Adnan Polat’ın bugünlerde Canaydın’a karşı biraz soğuk olduğunu herkes biliyor. İşte Sarı-Kırmızılı yönetim içindeki bu çatlak ister istemez transferi etkiliyor.

Galatasaray geçen sezon olduğu gibi bu sezon da alamayacağı futbolcularla kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor. Bir ay boyunca isimleri telaffuz edilen oyuncuların başında yer alan Brezilyalı Ze Roberto, Danimarkalı Gravesen ve Portekizli Maniche isimleri bugünlerde gündemden düşmeye başladı. Bunlardan sonuç alamayan yönetim, yavaş yavaş isimleri pek bilinmeyen oyunculara yöneldi. Sarı-Kırmızılı yönetim, transferin bitimine sayılı günler kala isimsiz 1-2 futbolcu ile anlaşırsa Sarı-Kırmızılı taraftarlar fazla şaşırmasın. Bugüne kadar parasızlıktan şikâyet eden yönetim için aslında bu sorun da aşıldı. Ülker’in sponsor olmasından sonra Galatasaray, transfer için kaynak da buldu. Ancak yönetim içindeki çatlak doğru adımların atılmasını engelliyor. Bu iç çekişmenin önümüzdeki günlerde Sarı-Kırmızılı takıma nasıl yansıyacağını herkes merakla bekliyor. Galatasaray’ın şu anda yabancı kontenjan sayısı sadece bir. Bu yüzden yönetim, yeni yabancı oyuncu almak için kontenjanını boşaltmak zorunda. Ancak bir yabancı oyuncuyu takımdan göndermek hiç de kolay değil. Bu yüzden yönetim çok istemesine rağmen Heinz’ı bir türlü gönderemiyor. Hal böyle olunca yönetim, kaliteli yerlilere yöneldi. Bu oyuncuların başında da Shaktar Donetskli Tolga Seyhan ile Hertha Berlinli Yıldıray Baştürk geliyor. Tolga ile anlaşan yönetim, Ukrayna kulübünden gelecek cevabı bekliyor. Ancak bu oyuncunun bonservis bedelinin 3 milyon dolar olması işi biraz zora sokuyor. Yıldıray’ın transferinde ise Sarı-Kırmızılı yönetim bütün ümitlerini Ülker’e bağladı.

Şampiyonlar Ligi ön eleme ilk maçına bir ay kala Galatasaray, geçen sezon yaşadığı Tromsö hezimetini yeniden yaşamamak için mutlaka 3-4 tane kaliteli oyuncu takviye etmek istiyor. Bunu hem Teknik Direktör Eric Gerets, hem takım kaptanı Hakan Şükür hem de takımın tecrübeli ismi Hasan Şaş söylüyor.

Transferde sorun çözülememişken takım cephesinde de problemler kendini göstermeye başladı. Ümit Karan’ın sakatlığı devam ediyor. Buna bir de Hasan Kabze eklendi. Hakan Şükür ise dizindeki ağrılar yüzünden yeterince çalışamıyor. Bu tablo bile Sarı-Kırmızılı yönetimin forvete transfer yapmasını da gündeme getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious