Cimbom, UEFA'ya kilitlendi

Cimbom, UEFA'ya kilitlendi.12503
  • Giriş : 03.10.2007 / 20:04:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, İsviçre'nin FC Sion takımı ile yaptıkları UEFA Kupası 1. tur ilk maçında, lehlerine dönüştürebilecekleri bir sonuç aldıklarını ve bu şanslarını değerlendirmek istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Feldkamp, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, şimdiye kadar, ilk maçta 10 dakikada yapılan hataları yaşamamak için çalıştıklarını belirterek, ''Bunlar düşüncede, ancak pratikte bazen işler daha değişik olabilir. Kasımpaşa ve Beşiktaş maçlarında takımım neler yapabileceğini ortaya koydu. İlk maçta lehimize dönüşecek bir sonuç vardı, bu şansımızı değerlendirmek istiyoruz. Burada atacağımız 1 gol yeterli olacak'' diye konuştu.
Uzun süredir ilk kez seyircileriyle birlikte oynayacaklarını kaydeden Alman çalıştırıcı, ''Seyircimizin önünde, baskı ile oynayabilmeye alışmalıyız. Bu da kolay değil. Gerilmeden, elde edeceğimiz şansları değerlendirmeliyiz'' dedi.

-''RAKİBİ HAFİFE ALMAYIZ''-

Feldkamp, FC Sion'un bu hafta ligde oynadığı maçı 2-0 kaybettiğini
hatırlatarak, ''Ama o maçtaki sonuca rağmen, rakibimizin, bu performansının
üstüne çıkabileceğini biliyorum'' ifadesini kullandı.

Rakibi hafife almasının söz konusu olmadığını kaydeden Alman çalıştırıcı,
şöyle devam etti: ''Biz ilk maça da çok ciddi şekilde hazırlanmıştık. Basın, 'Rakip kolay' dese de futbolcuların bunu ciddiye almamaları ve işlerini ciddiye almaları gerekir. İlk maçta 10 dakikada ortaya koyduğumuz oyun bizim için çok ciddi bir uyarı oldu, aynı hataları tekrar yapmamalıyız. Takımımız, hazırlıklarını çok ciddi bir şekilde yaptı. O maçta ortaya koyduğumuz olumsuz performans bölümlerini bir daha gözden geçireceğiz.''

Feldkamp, ilk maçta sık sık kontratak yediklerinin hatırlatılması üzerine,
şunları söyledi:

''Yediğimiz gol öncesindeki korner dahi kontrataklarla olmuştu. Rakibimizi demek ki orta sahada biraz daha agresif şekilde karşılamamız gerekir, ki o pasları yaptırmayalım.Genelde oyun anlayışımızı değiştirmeyi düşünmüyoruz, değiştirmeyeceğiz. Kornerlerde, ceza sahası içinde biraz daha düzenli olmalıyız. Orada bize golü atan 23 numaralı oyuncu, daha önce kafa golü atmamıştı. Ümit ediyorum ki bize karşı attığı gol, bize son golü olur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious