Cimbom Deco'nun peşinde

Cimbom Deco'nun peşinde.12655
  • Giriş : 08.06.2009 / 10:52:00

Yeni sezona güçlü bir kadroyla girmenin hesaplarını yapan Sarı-Kırmızılılar, Chelsea'de umduğunu bulamayan Portekizli yıldız Deco'yu almak için Haldun Üstünel'le Ada'ya çıkarma yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Teknik direktör krizine Frank Rijkaard gibi dünyaca ünlü bir isimle anlaşarak nokta koyan Galatasaray rotasını dış transfere çevirdi. Sarı-Kırmızılı yönetimin ilk hedefi, Rijkaard'ın çok istediği Deco. Portekizli yıldızı Barcelona'yı çalıştırırken transfer eden Rijkaard'ın raporuyla harekete geçen yönetim hemen kolları sıvadı. Transferde tek yetkili, Galatasaray camiasının dış transferdeki usta ismi olmayı başaran Futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel olacak. Üstünel'in önümüzdeki günlerde İngiltere'ye giderek önce Chelsea kulübüyle sonra da 31 yaşındaki Deco ve menajeriyle bir araya gelerek transfer görüşmesi yapacağı öğrenildi. Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlıklardan dolayı Chelsea'de fazla forma şansı bulamayan Deco'nun önümüzdeki yıl sona erecek olan sözleşmesi Galatasaray'ın elindeki en önemli koz olacak. Çünkü Portekizli yıldızdan beklediği verimi alamayan Londra ekibi kontratı gelecek yıl bitecek olan Deco'yu para kazanmak için satma yolunu tercih etmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Galatasaray'a yakışsın

GalatasaraylI milli futbolcu Arda Turan, ''Yeni hocamız inşallah Galatasaray camiasına yakışır, başarılara imza atar'' dedi. Turan, Edirne'de bir giyim mağazasının tanıtımına katılarak hemşehrileriyle buluştu. Yeni hocalarıyla çok başarılı olacaklarına inandığını ifade eden yıldız futbolcu yaptığı açıklamada, ''Yeni hocamız camiamıza hayırlı olsun. İnşallah Galatasaray camiasına yakışır başarılara imza atar. Hocam nerede görev verirse orada görev yaparım. Şampiyon olmak için sonuna kadar çalışacağız. Galatasaray'ın bir hedefi vardır, o da şampiyon olmaktır'' dedi.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*