Cimbom Fatih Tekke'nin peşinde

Cimbom Fatih Tekke'nin peşinde.13336
  • Giriş : 01.07.2009 / 21:11:00
  • Güncelleme : 01.07.2009 / 21:12:21

Galatasaray, Zenit'in gönderme kararı aldığı Fatih Tekke ile masaya oturuyor... Üstünel Trabzon'un da peşinde olduğu yıldız golcü için Rus ekibinden "olur" aldı. İş pazarlıklara kaldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzonspor'dan 2006 yılında Zenit'e transfer olan Fatih Tekke, Rus kulübü tarafından gözden çıkarıldı. Zenit'in 7.5 milyon euro karşılığında aldığı futbolcu, yarı fiyatına satışa konuldu. Kadro dışı da bırakılan golcü futbolcu, takımın Avusturya kampına da götürülmedi. Sarı-Kırmızılı kulüp, bu gelişmelerin ardından Fatih Tekke'yi Floryaya getirmenin sevdasına düştü. Zenit'ten transfer için 'olur' alan yönetici Haldun Üstünel'in, Fatih Tekke'yle telefonda görüştüğü, resmi pazarlıkların bir kaç gün içinde yapılacağı vurgulandı.

-BONSERVİSİ OCAKTA ELİNDE-

Zenit'le sözleşmesi ocakta bitecek olan Fatih'in serbest kalmasını beklemek istemeyen G.Saray, bu futbolcu için kulübüne 2 milyon euro ödemeyi planlıyor. Ancak Zenit'in 3.5 milyon eurodan aşağısını kabul etme ihtimali zayıf gözüküyor. Bu transfer ikili görüşmelerden sonra netlik kazanacak. Fatih, 2007'de Rusya Ligi Şampiyonu olan Zenit'le 2008'de UEFA ve Süper Kupa zaferleri yaşadı. Tekke, 2008 UEFA finalinde ise 'maçın en iyi oyuncusu' seçildi. Yıldız golcünün Trabzon'la da görüşme halinde olduğu, ancak bu konuda resmi bir girişimde bulunulmadığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*