Cimbom Lincoln'ü neden kadro dışı bırakmadı?

Cimbom Lincoln'ü neden kadro dışı bırakmadı?.10866
  • Giriş : 30.03.2009 / 08:25:00

Geçtiğimiz pazartesi günü izin almadan ülkesinin yolunu tutan Brezilyalı futbolcunun yaptığı yanına kar kalacak. Sarı kırmızılılar, sambacıya yalnızca para cezası verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GALATASARAY'da yönetim ve teknik heyetin iznini almadan Brezilya'ya giden Cassio Lincoln'ün yalnızca cebi yanacak. Geçtiğimiz pazartesi günü 10 bavulla ülkesinin yolunu tutan ve yarın sabaha karşı İstanbul'a geleceği belirtilen sambacının para cezasına çarptırılacağı, piyasası düşer endişesiyle kadro dışı bırakılmayacağı ifade edildi.

Oynayarak değerini korur

Menajerlerin, G.Saray Yönetimi'nin sezon sonunda elden çıkarmak istediği Cassio Lincoln için, "Oynamazsa piyasası düşer. Değerinden daha aşağıya gider" uyarısı üzerine sarı kırmızılıların kendi aralarında bir toplantı yaptı. Toplantıda, yalnızca para cezası verilmesi ve uyarılması konusunda görüş birliğine varıldı. Büyük ümitlerle transfer edilen Brezilyalı futbolcudan şu ana kadar 13 milyon Euro zarar eden Galatasaray Yönetimi'nin mali kaybın daha fazla olmaması için böyle bir yol izledikleri ifade edildi. Almanya'nın Schalke 04 Kulübü'nden 4.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek alınan ancak futbolundan çok problemleriyle ön plana çıkan Lincoln'ü sezon sonunda iyi bir teklif gelmesi halinde göndermeyi planlayan sarı kırmızılılar, sambacının ancak oynayarak değerini koruyabileceğine inanıyorlar. Özellikle Futbol komitesindeki genç yöneticilerin bu görüşü savundukları belirtildi.

Sambacı görüşme odasına

Bu arada Cassio Lincoln'ün ülkesi Brezilya'dan bugün yola çıkacağı ve yarın sabaha karşı İstanbul'da olacağı ifade edildi. Galatasaray Yönetim Kurulu'nun yarın bir toplantı yapacağı ve Lincoln'le de bir görüşme yapacağı belirtildi. Kulüp başkanı Adnan Polat ve Futbol komitesinin Brezilyalı futbolcuya kesilecek para cezası konusunda henüz bir rakam belirlemediği, sambacıyı dinledikten sonra kesin kararlarını verecekleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*