Cimbom'a çirkin saldırı

Cimbom'a çirkin saldırı.15617
  • Giriş : 13.05.2008 / 19:08:00
  • Güncelleme : 13.05.2008 / 19:12:50

KONYA'da Galatasaray Store Mağazası'na gelenler güvenlik kamerasını sprey boya ile boyadıktan sonra girişte zemine, kepenğe ve camına “Biz FB'liyiz. O..... ç..... 1907 GS p.. Cincon p..” yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay saat 23.30 sıralarında Şeyhsadrettin Mahallesi Ferit Paşa Caddesi'nde bulunan Galatasaray Store Mağazası'nda meydana geldi. Henüz kimliği belirlenemeyen 2 saldırgan, Galatasaray Store Mağazası'na geldi. Yazdıkları yazılarda Fenerbahçeli olduklarını vurgulayan saldırganlar, ilk olarak güvenlik kamerasının objektifini boyadı. Objektif camından boyanın aktığını ve kendilerinin görüntelendiğini fark edemeyen saldırganlar, bere ile yüzlerini kapatmaya çalışarak vitrin camına, mağaza kepenklerine ve işyerinin girişindeki yere mavi sprey boyayla “Biz FB'liyiz. O..... ç..... 1907 GS p..l Cincon p..” yazdıktan sonra kaçtı.

Olayı, işyeri çalışanlarının sabah mağazayı açmak için geldiğinde ortaya çıktı. Güvenlik kayıtlarını inceleyip, saldırıyı 2 kişinin yaptığnı tesbit eden işletme sahibi Sıtkı Korkmaz, saldırıyı kınadığını söyledi. Korkmaz, şunları söyledi:

“İşyerideki arkadaşlarım mağazamıza sprey boyaya ile saldırı yapıldığı söyleyince mağaza geldim. Camda, yerdeki seramiklerde ve kepenkte adresi belli olan yazılar vardı. Güvenlik kamera kayıtlarına baktığımızda 2 kişinin saldırıyı gerçekleştirdiğini gördük. Daha önce de bunun gibi olaylar yaşadık. Kazanılan haklı bir şampiyonluğun üstünü bu şekilde kapatacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Yapan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Bu tür şeyler bize prim yaptırıyor. Prime ihtiyacımız yok. Ama sağolsunlar ekstradan üstüne ekliyorlar. Yapılan saldırıyı kınıyorum. Sonuçta bir işyeri. Güvenlik kamerası kayıtlarından saldırının nasıl ve kimin yaptığını inceledik. Gerekli yasal işlemleri başlatacağız.”

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious